Sedat Peker'in eşi nasıl hamile kaldı?

Sedat Peker'in eşi nasıl hamile kaldı?.10434
  • Giriş : 02.12.2008 / 18:44:00

4 yıldır cezaevinde olan Peker baba oluyor. Herkesin dilinde aynı soru: Peker, yasalara aykırı olarak cezaevinde iken avukat sevgilisini nasıl hamile bıraktı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde 4 yıldır tutuklu bulunan Sedat Peker'in eşi 8 aylık hamile. Ceza ve İnfaz Koruma Kanunu'na göre hükümlü ve tutukluların eşleriyle hapishanede beraber olmaları yasak.

Çıkar amaçlı çete kurmak ve yönetmek ile gaspa teşebbüs suçlarından Kandıra Cezaevi'nde yatan Sedat Peker baba olmaya hazırlanıyor. Peker'in 5 ay önce cezaevindeyken evlendiği avukatı Özge Yılmaz'ın 8 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

KARNI BURNUNDA

Peker, 2004 yılındaki Kelebek operasyonunda yakalanmış ve 14 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezasının 12 yılı Yargıtay'ca onaylanan Peker'in baba olacağı eşinin karnı burnunda cezaevine ziyarete gitmesiyle anlaşıldı. Avukat Özge Yılmaz'ın evlenmeden önce bebek beklediği ve bir ay içinde erkek bebek dünyaya getireceği öğrenildi. Peker çiftinin nikahlarının kıyıldığı Kandıra 2 nolu F Tipi Cezaevi olay üzerine karıştı.

Sedat Peker'in Özge Yılmaz ile evlendiği 5 ay öncesinde, 4 yıldır cezaevinde bulunduğu ve 12 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olması nedeniyle, cezaevinin yönetiminin ihmalinin olduğu ileri sürüldü.

4 YIL DAHA YATACAK

2001'de eski eşinden boşanan Peker 37, yeni eşi Özge Yılmaz ise 27 yaşında. Yaklaşık 4 yıldır cezaevinde bulunan Peker, infaz yasası gereğince yaklaşık 4 yıl daha hapis yatacak. Özge Yılmaz, evlenmeden önce müvekkili Peker'in basın davalarına bakıyordu. Yılmaz, 2007'de verdiği bir röportajda Peker'den başka kimsenin avukatlığını yapmadığını belirterek şöyle demişti:" Sedat Bey'in avukatı olmak güzel bir şey. Gurur duyuyorum bu durumla. Ceza duruşmalarında destek olmak, yanında bulunmak için bulundum. Avukatı olarak da cezaevine görüşüne gidiyorum."

YASAYA AYKIRI

Ceza ve İnfaz Kanunu'na göre cezaevinde cinsel ilişki kurmak yasak. 2005 yılında Ceza İnfaz Kanunu'da (CİK), mahkumlara "cinsel ihtiyaçları giderme" hakkının verilip verilmemesi tartışma konusu oldu.

SİYASİLER RAZI GELMEDİ

Yasanın gözden kaçan bölümlerinin incelenmesini isteyen bazı akademisyenler, mahkumlara cinsel ihtiyaçlarını giderme hakkı' ve 'eşiyle cinsel ilişki hakkı' verilmesini istedi ancak siyasiler bu isteğe sıcak bakmadı. Yasaya rağmen Yılmaz'ın nasıl hamile kaldığı ise bilinmiyor.

DUVAR DELMiŞLERDi...

Mısır Çarşısı'ndaki patlamanın sanığı olarak yargılanan Kadriye Kübra Sevgi ile Balkan Kardeşler cinayetinin sanığı Seylan Çördük, koğuş duvarını delerek cinsel ilişkiye girmiş ve çocuk sahibi olmuşlardı.

AŞK SKANDALI

Cinsel ilişkinin 20 santim kalınlığındaki delikten gerçekleştiği ileri sürülmüştü. O dönemde Kartal Özel Tip Cezaevi'nde ortaya çıkarılan aşk skandalı sonrasında koğuşta yapılan incelemede tutuklu cinayeti sanığı Seylan Çördük'ün aşık olduğu Mısır Çarşısı'ndaki patlama olayının sanığı Kadriye Kübra Sevgi'yi koğuşlar arasındaki duvara açtığı delikten hamile bıraktığı iddia edilmişti.

(Bugün)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*