Sedat Simavi ödülleri sahiplerini buldu

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 30'su verilen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gazetecilik Ödülü: Ercan Akyol, Milliyet Gazetesi'nde yayınlanan "Başbakan ve …Yan Gelip Yatanlar" lejantlı karikatüriyle. Seçici Kurul ayrıca; Deniz Güçer ile Ümit Turpçu'yu Akşam Gazetesi'nde yayınlanan "Merkez'deki First Lady" adlı ortak haberleri nedeniyle övgüye değer gördü.

Radyo Ödülü: Halit Kıvanç NTV Radyo'da yayınlanan "Mikrofonda Halit Kıvanç" adlı radyo programıyla. Seçici Kurul ayrıca, Filiz Yentürk ile Saadet Baykal'ı TRT Radyo 1'de yayınlanan "Aynı Çatı Altında" adlı ortak radyo programı nedeniyle övgüye değer gördü.

Televizyon Ödülü: Mete Çubukçu- İlker Taş NTV'de yayınlanan "Ortadoğu'da Savaş" adlı ortak televizyon programıyla. Seçici Kurul ayrıca, Göksel Özköylü ile Kemal Soğukdere'yi CNN Türk'de yayınlanan "Güneydoğu'nun Kayıp Çocukları" adlı ortak televizyon programı nedeniyle övgüye değer gördü.

Edebiyat Ödülü: Tarık Dursun K. "Hepsi Hikâye" adlı öykü kitabıyla.

Sosyal Bilimler Ödülü: Doç. Dr. Volkan Ş. Ediger "Osmanlı'da Neft ve Petrol" adlı eseriyle. Seçici Kurul ayrıca, M. Burak Çetintaş'ı " Dolmabahçe'den Nişantaşı'na - Sultanların ve Paşaların Semtinin Tarihi" adlı eseri nedeniyle övgüye değer gördü.

Fen Bilimleri Ödülü: Doç. Dr. Burak Özbağcı "Kontakt Ameliyat Şemaları Üzerine Bir Not" adlı çalışmasıyla.

Sağlık Bilimleri Ödülü: Doç. Dr. Mübeccel AKDİŞ "Sağlıklı ve Allerjik Bireylerdeki İmmun Yanıt Farklılığı Allerjen - Spesifik T Regülatör 1 ve T Yardımcı 2 Tip Hücreler Arasındaki İnce Denge Karakterizedir" başlıklı çalışmasıyla. TGC Sedat Simavi Ödülü'ne layık görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious