Sefa Sofuoğlu karikatürlerini kitaplaştırdı

Sefa Sofuoğlu karikatürlerini kitaplaştırdı.16342
  • Giriş : 13.01.2009 / 11:12:00

Karikatürist Sefa Sofuoğlu, karikatürlerini "Alemin Keyfi Yerinde" adlı kitabında topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

30 yılı aşkın süredir karikatür çizen Sefa Sofuoğlu, karikatürlerini "Alemin Keyfi Yerinde" isimli karikatür kitabında topladı. Binlerce karikatürünün çok sayıda mizah dergisinde ve gazetede yayınlandığını belirten Sofuoğlu, "Günlük karikatürler kelebek gibidir. Yayınlandıkları dergi ve gazetelerle birlikte doğar ve ölürler. Benim gönlüm karikatürlerimin ölüp gitmesine razı gelmedi. Binlerce karikatür arasından en beğendiklerimi seçtim ve 'Alemin Keyfi Yerinde' adını verdiğim kitabımda topladım. Alemin Keyfi Yerinde'yi okuyanların eğlenceli dakikalar geçireceğine inanıyorum" diye konuştu.

Bu arada, 70'li yılların efsane dergisi Gırgır'ın Çiçeği Burnunda Karikatürcüleri arasında yer alan Sefa Sofuoğlu, Çukurova Kitap ve Eğitim Fuarları kapsamında düzenlenen Çiçeği Burnunda Karikatürcüler Mizah Festivali'nde de konuşmacı olarak yer alacak.

Sofuoğlu, 17 Ocak Cumartesi günü saat 15.00'da Karikatürist Metin Üstündağ ile "Mizah Dergiciliğinde Gırgır Devrimi" adlı söyleşiyi gerçekleştirecek. Söyleşi, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar Merkezi'nde yer alan Çiçeği Burnunda Karikatürcüler alanında düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*