Seferi Yılmaz, mahkemeye sevk edildi

  • Giriş : 17.02.2006 / 00:00:00

Seferi Yılmaz, terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 9 Kasım 2005 Umut Kitabevi'ne yapılan bombalı saldırıdan 100 gün sonra kitabevinin sahibi Seferi Yılmaz, Van Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra örgüte yardım ve yataklık yapmak suçundan tutuklanma istemi ile Van Ağır Ceza Nöbetçi Mahkemesi'ne sevk edildi.
Kasım ayında meydana gelen patlamalardan sonra bombaların hedefi olduğu belirtilen PKK terör örgütü eski hükümlüsü Seferi Yılmaz hakkında Van Ağır Ceza Mahkemesi'ne örgüte yardım ve yataklık ettiğine dair istihbarat dosyaları ulaştığı, savcılığın mahkemeye ulaşan bilgiler ışığında ifadesini aldıktan sonra tutuklanmasını istediği öğrenildi.

Patlamalardan sonra olaya karıştığı iddia edilen astsubaylara ait araçta çıkan istihbarat notlarında Seferi Yılmaz, Şemdinli Bölgesi'nin PKK sorumlusu olmakla suçlanıyordu. Astsubayların ifadesinde de kendilerinin Seferi Yılmaz'ı mahkeme kararı ile telefonunu dinlemeye aldıkları ve örgütten kendisine bir paket geldiği ve paketi takibe aldıklarını ifade etmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious