Seferi Yılmaz hakim karşısına çıkıyor

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bombalanan Umut Kitapevi'nin sahibi Seferi Yılmaz, "PKK terör örgütü üyesi olmak" suçu iddiasıyla yarın ikinci kez hakim karşısına çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek yarınki duruşmada tanıkların dinlenmesi bekleniyor. PKK terör örgütü üyesi Hasan Salar ve Sabri Adanır'ın teslim olduktan sonra verdikleri ifadelerinde Seferi Yılmaz'ın örgüt üyesi olduğunu iddia etmesiyle hakkında örgüt üyeliğinden soruşturma açılmıştı. Soruşturma kapsamında 20 Haziran 2006 tarihinde tutuklanarak Van F Tipi Cezaevi'ne konulan Yılmaz, davanın ilk duruşmasında savcının tahliye talebine karşılık oy çokluğu ile tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.

Yarınki duruşmada Şemdinli davasında Yılmaz'a ait kitapevinin bombalanması olayı ile ilgili 39 yıl 10 ay 27 gün hapis cezası alan Şemdinli Bölgesi İstihbarat Sorumlusu Astsubay Özcan İldeniz'in tanık olarak dinleneceği öğrenildi. Mahkeme heyeti ayrıca Seferi Yılmaz'ın mahkeme kararı ile dinlenen telefon kayıtlarının CD halinde mahkemeye gönderilmesi için Hakkari İl Jandarma Komutanlığı'na müzekkere yazmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious