Şehadet şerbetini içmek istiyorum

Şehadet şerbetini içmek istiyorum.3583
  • Giriş : 29.10.2007 / 13:47:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:46:22

2 çocuk babası Altın'ın geçen Ramazan bayramı için izinli olarak geldiği evinde yakınlarına sürekli, “Şehadet şerbetini içmek istiyorum. Ben şehit olacağım” dediği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TUNCELİ'de Büyükyurt Köyü ile Dokuzkayalar Mevkii'nde sürdürülen operasyonlar sırasında mayına basarak şehit düşen 14 yıllık uzman çavuş 34 yaşındaki Ali Rıza Altın'ın Aksaray'ın Ortaköy İlçesi'ne bağlı Harmandalı Beldesi'ndeki babasının evine ateş düştü.

Ağabeyi 45 yaşındaki Zeki Altın, “Bu hainlerin son çırpınışı. Akrep bile ölürken son kez sokar” diyerek teröristlere lanet yağdırdı.

Kastamonu'da görev yaptıktan sonra Tunceli'ye tayin olan Uzman Çavuş Ali Rıza Altın'ın şehit düştüğü haberi 3 bin 600 nüfuslu Harmandalı Beldesi'ni yasa boğdu. Beldedeki yakınları, bu sabah saatlerinden itibaren 5 yıl önce kalp krizi geçirerek ölen baba Mustafa Altın'ın evine akın etti. Tunceli Jandarma Özel Harekat Komutanlığı'nda görevli olduğu belirtilen şehit uzman çavuş Altın'ın eşi Meral ile çocukları 10 yaşındaki Emre ve 5 yaşındaki Batuhan'ın cenazeyi almak için Tunceli'ye gittikleri bildirildi. Şehit uzman çavuş Altın'ın annesi 70 yaşındaki Şemsi Altın'ın kaybettiği evladı için ağıtlar yaktığı belirtildi.

'ŞEHİT OLACAĞINI BİLİYORDU'

Beldede çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 45 yaşındaki Zeki Altın, kardeşinin Ramazan Bayramı için geldiği izninde yakınlarına sürekli şehit olacağını söyediğini anlatırken, “Bana sürekli olarak, 'Ağabey bölge çok karışık. Ancak, bu hainlere oraları dar edeceğim. Ben şehit olacağım. Şehadet şerbetini içmek istiyorum' derdi. Ona, 'Ağzından yel alsın, Allah korusun' dedik ama istediği geçekleşti. Vatan sağolsun. Ancak, bu hainlerin son çırpınışı. Akrep bile ölürken son kez sokar. Bunlar son günlerini yaşıyor. Türk silahlı kuvvetlerine güveniyorum” dedi.

Acılı enişte 47 yaşındaki Numan Ulaş, “Ali Rıza, ramazan bayramına 3 gün kala Aksaray'a geldi. Bana sık sık şahadet şerbetini içeceğini söylüyordu. Ama bunun yanı sıra o hainlere de gerekli dersi vereceğini anlatıyordu. Yüzünde sürekli tebessüm vardı. Anadolu'nun bağrından çıkmış tertemiz bir delikanlıydı. Vatan sağolsun” dedi.

Tacettin Altın, 7 kardeş olduklarını anlatırken “Vatan sağolsun. Gerekirse hepimiz cepheye gideriz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious