Şehid onbaşı Mahran'a son görev

Şehid onbaşı Mahran'a son görev.15525
  • Giriş : 16.10.2008 / 14:58:00

Hakkari'de helikopterin inişi kırıma uğraması sonucu yaralanan ve Şırnak Asker Hastanesinde yaşamını yitiren şehit Onbaşı Orhan Mahran, son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'de helikopterin inişi kırıma uğraması sonucu yaralanan ve Şırnak Asker Hastanesinde yaşamını yitiren şehit Piyade Onbaşı Orhan Mahran, memleketi Bitlis'in Tatvan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Tatvan İbadullah Camisi'nde yapılan törende Türk Silahlı Kuvvetleri adına bir konuşma yapan Binbaşı Mücahit Zorlutuna, Birinci Komando Tugayı ikinci komando taburu komutanlığı emrinde görevli piyade onbaşı Orhan Mahran'ın bölücü terör örgütüne yönelik icra edilen bir operasyon sırasında şehit olduğunu ve rütbelerin en yükseği olan şahadet mertebesine eriştiğini söyledi.

Zorlutuna, ''Hepimiz vatan millet ve Cumhuriyet uğruna gerektiğinde ölmek için yemin ettik. Şehidimiz de bu yemini etmiştir. Çanakkale'de, Sakarya'da vatanı ve milleti uğruna canını seve seve veren atalarımız ve diğer şehitlerimiz gibi Orhan da bu yeminini yerine getirmiştir. Türk ulusu sizler gibi vatan evlatlarını ebediyen kalbinde yaşatacaktır'' dedi.

Şehitlerin kalplerinde vatan aşkı, ruhlarında eşine ender rastlanan inançla ölüme kavuştuklarını belirten Zorlutuna, ''Onlar şimdi yüce doruklardan ve semahlardan bize bakıyorlar. Orhan, şimdi Bitlis dağlarında bir pınar, Tatvan yaylalarında yemyeşil bir bahçedir. Orhan şimdi Süphan dağında bulutların gözyaşlarında bir şelale Memrutta solmayan bir çiçektir. Orhan, şimdi karanlıkların ışığı gecelerin şafağıdır'' şeklinde konuştu.

Cenaze namazını Tatvan Müftüsü Sebhetullah Kızılşah kıldırdı.Yapılan duaların ardından Şehit Mahran, defnedilmek üzere doğum yeri olan Güllü köyüne götürüldü.

Törene katılan Şehidin babası Mehmet Şakir Mahran ile dede Mehmet Ali Mahran, cenazenin cami avlusuna getirilişi sırasında sinir krizi geçirdi.

Törene, Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, 6. Mekanize Tugay Komutanı Halit Günbatar, Bitlis Jandarma Komutanı Turhan Yazıcı, Bitlis Emniyet Müdürü İbrahim Bıçakçı. Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Aydın, Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker, kurum amirleri ve binlerce kişi katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*