Şehidi gözyaşlarıyla uğurladık

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Van'da şehit olan polis memuru için cenaze töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Van'ın Çatak ilçesinde önceki akşam meydana gelen bombalı patlamada şehit düşen polis memuru Selami Duğrul (30) için Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.
Törenden sonra şehidin naaşı Türk Hava Yolları (THY) uçağı ile İstanbul aktarmalı olarak memleketi Tekirdağ'a gönderildi.

Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende şehidin polis eşi Hatice Duğrul gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit eşini teselli etmek mesai arkadaşlarına düştü. Arkadaşlarının kolları arasında tören alanına girip ve aynı şekilde alandan ayrılan Hatice Duğrul'u tören başlamadan önce Vali Mehmet Niyazi Tanılır, Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Necdet Köse yanına gelerek teselli etmeye çalıştı.

Şehidin 1 yaşındaki çocuğu Furkan ise tören boyunca ağlarken annesinin kucağında sessizliğe büründü. Anne Duğrul, kucağına aldığı çocuğuna sımsıkı sarılarak teselli bulmaya çalıştı.

Şehit Özel Harekat Polis Memuru Selami Duğrul'un, 1999 yılında İstanbul'da başladığı görevine, 2 ay önce Çatak ilçesine tayin olduğu öğrenildi.

Duğrul'un patlamanın meydana geldiği akşam görevinin bittiği ve evine giderken patlamanın ortasında kalarak ağır yaralandığı ve kaldırıldığı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Araştırma Hastanesi'nde şehit olduğu açıklandı.

Törende konuşan Vali Mehmet Niyazi Tanılır, acılarının çok büyük olduğunu dile getirerek, kelimelerin bu acıyı anlatmakta kifayetsiz kaldığını vurguladı.

Vali Tanılır, temennilerinin ülkenin bu terör belasını bir önce aşması olduğunu ifade ederek, şimdiye kadar hiçbir grup ve örgütün terörle hedefine ulaşmadığını ve bundan sonrada ulaşamayacağını söyledi.

Teröristlerin amacının ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozarak milleti birbirine düşürmek olduğunu anımsatan Vali Tanılır, "Milletimizi birbirine düşürerek milletin unsurları arasına fitne fesat sokmak istiyorlar. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi çok önemlidir. Yapmamız gereken kardeşliğin sesini yükseltmektir. Bu topraklarda yüzyıllardan beri yaşayan kardeşliğimiz var. Bu kardeşliğin en büyük örneği Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı destanlarıdır. Bu ruh var olduğu müddetçe kardeşliğimiz devam edecektir" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Müftü Vekili Abdulkerim Kulaz, dua okudu. Şehidin naaşı omuzlardan cenaze aracına taşındı.

Şehidin eşi Hatice Duğrul kucağındaki 1 yaşındaki oğlu Furkan ile birlikte son kez şehidinin arkasından bakarak gözyaşları içinden cenazesini takip etti.

Törene, şehidin silah arkadaşları, askeri erkan, kamu kurumlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious