Şehidin adı bu okulda yaşayacak

Şehidin adı bu okulda yaşayacak.29696
  • Giriş : 13.06.2008 / 20:14:00

TSK'nın 23 Şubat 2008 tarihinde Irak'ın kuzeyine gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonu sırasında şehit düşen Astsubay Üstçavuş Ahmet Deniz Varol'un (28) ismi, memleketi Manisa'nın Salihli'ne bağlı Karahayşi Köyü'nde bir köy okuluna verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Törene Şehit Astsubay'ın babası Abdullah Varol, Annesi Hatice Varol, kardeşleri Deniz Astsubayı Oktay Varol ile Uysal Varol ve 3 yaşındaki oğlu Eren Derin Varol da katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyon sırasında Şehit düşen Piyade Kıdemli Üst Çavuş Ahmet Deniz Varol'un ismi Salihli'ye bağlı Karayahşi Köyü'nde bulunan İlköğretim Okulu'na verildi. İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilen törene Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Eyüp Menay, Alaşehir Ulaştırma Er Eğitim Taburu Komutanı Ulaştırma Albay Ramazan Turan, Ulaştırma Yarbay Şenol Güneş, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzb. Murat Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Karabıyık, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Banas, şehidin ailesi ve köy halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Şehit Piyade Kıdemli Üst Çavuş Ahmet Deniz Varol'un özgeçmişi okundu. Günün önemini belirten konuşmayı ise Okul Müdürü Yılmaz Şahin yaptı. Şahin yaptığı konuşmada, "Öğretmenler toplumların geleceğini şekillendiren büyük ustalardır. Onlar ustalıklarını yaparken araç olarak bilgiyi ve davranışlarını kullanırlar. Toplumun önünde bilgi bir insan, örnek ahlak abidesi, taklit edilen bir sanatkar, sonsuz hoşgörüye sahip muhabbet fedayisi ve adalet dağıtan bir mizan terazisidir. Okullarımız saf tohum ekicisi ve koruyucusudur. İyisiyle sağlamıyla meşgul olmak onun vazifesi olduğu gibi hayat ve olaylar karşısında ona yön vermek ve hedef göstermekte ona aittir. Eker tohumunu, sular, gelişmesi için tüm gayretini gösterir. Sonra da cahillik fırtınalarından bencillik rüzgarlarından, hedefsizlikten, ahlaksızlıktan, kötü alışkanlıklardan muhafaza eder ve ona muasır medeniyet seviyesini hedef gösterir. Onda muasır medeniyette milletimizin geleceği devletimizin büyüklüğü ve hepimizin ortak eseri gizlidir. Bu eserimiz şahsiyetli, mücadeleci, vatan sevgisini her şeyin üzerinde gören mukaddes değerlerine hayatını veren insanlardır. Kurtuluş Savaşı'nda işgalci kuvvetlere karşı mücadele veren ve Başkomutan Mustafa Kemal'in takdirini kazanmış olan Manisa'nın evlatları bugün yine Türkiye'nin büyümesini istemeyen dış mihrakların desteği ile Türkiye'ye karşı terör eylemleri yapan PKK terör örgütüne karşı bu yolda şehit olduklarını görüyoruz. Bu yolda şehit olan Ahmet Deniz Varol isminin okulumuza verilmesinden dolayı övünç duyuyoruz. Ve ismini ebediyete kadar başarılarla yaşatacağımızdan emin olabilirisiniz" dedi.

Konuşmanın ardından İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Eyüp Menay, Alaşehir Ulaştırma Er Eğitim Taburu Komutanı Ulaştırma Albay Ramazan Turan, Şehit Ahmet Deniz Varol'un babası Abdullah Varol, Köy Muhtarı Yaşar Namver, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Karabıyık birlikte okulun açılışını gerçekleştirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious