Şehidin ailesi perişan oldu

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Bingöl'de şehit düşen Kazım Faydacı'nın Kayseri'deki ailesi yas içinde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oğlunun şehit haberini alan baba Yaşar Faydacı, oğlunun şehit haberini aldıktan sonra "Vatan sağ olsun" dedi.
Anne Meryem Faydacı, gözyaşlarına boğulurken baba Yaşar Faydacı, oğlunun en son geçen hafta telefonla aradığını ve annesi ile konuştuğunu belirterek, "Yapacak bir şey yok. Oğlum görevini yaparken şehit düştü. Vatan sağ olsun." dedi. Şehit haberini alan Kazım Faydacı'nın yakınları da baba evine gelmeye başlarken, şehit cenazesinin yarın Hunat Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Kayseri Hava Şehitliği'nde toprağa verileceği bildirildi.

Bingöl'de şehit düşen Jandarma Üstçavuş Kazım Faydacı, 11 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapıyor. Baba Yaşar Faydacı, 1995 yılında okulu bitiren oğlunun, bir yıl önce Bingöl'e tayini çıktığını söyledi. Bir yıl sonra tayin bekleyen şehit kazım Faydacı'nın, 1.5 yaşındaki çocuğu Azgal Akın ile eşi Gülsüm Faydacı ise Kayseri'ye geldi.

Bingöl'de cenaze töreni düzenlendikten sonra hava yoluyla memleketine getirilen şehit Kazım Faydacı için Kayseri'de de tören düzenlenecek. Hunat Camiindeki kılınacak cenaze namazı ve şehitlikte düzenlenecek törene Dışişleri bakanı Abdullah Gül'ün de katılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious