Şehidin ateşi İzmir'e düştü

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta vatani görevin yaptığı sırada teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit olan Piyade Çavuş Zekeriya Kılıç'ın İzmir'deki evinde hüzün var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şehit Zekeriya Kılıç'ın evi yakınlarını ve komşularının akınına uğruyor.

Şırnak'ın İkizce İlçesi'nde önceki gün teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Zekeriya Kılıç'ın İzmir'de yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı. Haberi duyarak Piyade Çavuş Zekeriya Kılıç'ın Konak İlçesi Eski İzmir Semti'ndeki baba evine akın eden yakınları, anne Mevlüde, baba Hacı Ahmet Kılıç ve kardeşlerini teselli etmeye çalıştılar. Askeri yetkililer şehit Piyade Çavuş Zekeriya Kılıç'ın baba evine gelerek, başsağlığında bulundular. 6 erkek çocuğundan beşincisini askere gönderen ve acı haberle yıkılan baba Hacı Ahmet Kılıç, "Şehit olduğu haberini dün akşam üstü öğrendim. Vatan için gitti ve şehit oldu. Allah bizlere sabır versin. Mekanı cennet olsun" dedi. Yakınları tarafından zor sakinleştirilen acılı anne Mevlüde Kılıç ise, "Şehit anaları yandı. Başkaları yanmasın. Bizim çocuklarımıza sahip çıksınlar. Başkaları koltuk için değil, vatan için dövüşsünler" diye konuştu.

Şehit Piyade Çavuş Zekeriya Kılıç'ın cenaze töreni yarın öğle namazına müteakip kılındıktan sonra, Kadifekale Askeri Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious