Şehidin kızlarına maaş bağlandı

Şehidin kızlarına maaş bağlandı.16959
  • Giriş : 06.06.2009 / 13:06:00

Terhisine 20 gün kala 12 silah arkadaşıyla birlikte 2 yıl önce Gabar Dağı'nda şehit olan Komando Onbaşı Kasım Aksoy'un yetim kalan çocuklarına devlet maaş bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şehit Aksoy'un ailesine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün girişimiyle de yeşil kart verilmişti.

Türkiye, şehit Kasım Aksoy'un yetim kalan çocuklarını, babalarının cenazelerine yırtık çoraplarıyla katılmalarıyla tanıdı.

Amcalarının kucağında babalarını son yolculuğuna uğurlayan Zeliha ve Güneş'in ayağındaki yırtık çoraplar, televizyonda izleyen herkesi duygulandırmış, yurdun dört bir yanından telefonlarla kendilerine yardım eli ulaşmıştı.

Türkiye'nin her tarafından yapılan yardımlar ve açılan kampanyalarla birlikte Şanlıurfa Valiliği'nin de yaptığı katkılar sonucunda 2 yetim kız için 150 bin TL'ye daire alındı.

18 yaşına kadar satılmamak şartıyla alınan dairelerin tapusu Zeliha ve Güneş adına yaptırıldı. Ardından şehit çocuklarına çıkarılan yeşil kartla, sağlık imkânlarından faydalanmaları sağlandı.

Şehit eşi Fatma Aksoy, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Hayrünnisa Gül tarafından şehit ve gazi yakınlarının onuruna verilen yemeğe katıldı.

Kendisine bir sıkıntısının olup olmadığını soran Hayrünnisa Gül ile konuşma fırsatı yakalayan Fatma Aksoy, kulağındaki rahatsızlıktan söz ederek ameliyat olması gerektiğini dile getirdi.

Bu talebinin yerine getirmesi için elinden geleni yapacağı sözünü veren Gül, kısa bir süre sonra Fatma Aksoy adına düzenlenmiş bir yeşil kartı Beşat Köyü'ndeki evine gönderdi. Gül'ün gönderdiği yeşil kart sayesinde ameliyat olan Fatma Aksoy, eski sağlığına tekrar kavuştu.

Devlet şimdi şehidin annesi ile kızlarını maaşa bağladı. Türkçe konuşamayan şehit eşi Fatma Aksoy, devlete ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'e teşekkür ettiğini ifade etti.

Çocukların amcası Adnan Aksoy da devlet yetkililerine teşekkür ederek, şehidin ailesine sahip çıkıldığını aktardı. Adnan Aksoy, ailenin, yeşil kart ile sağlık sorunlarını rahatlıkla giderip tedavi olabildiğini, son olarak da kızlara maaş bağladığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*