Şehidin son isteği 100 kontör oldu

Şehidin son isteği 100 kontör oldu.15003
  • Giriş : 29.05.2009 / 08:15:00

Hakkari’de askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla mayın patlatıldı. Konvoydaki araçta bulunan 7 askerimiz şehit düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'de askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla mayın patlatıldı.Konvoydaki araçta bulunan 7 askerimiz şehit düştü. Aileler “Artık ana kuzuları ölmesin” diye gözyaşı döktü...

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde arazi arama- tarama faaliyetine çıkan askeri konvoydaki bir araç, teröristler tarafından döşenen mayına çarptı. 7 asker şehit olurken 7'si de yaralandı. Olay Hantepe mevkiinde meydana geldi. Operasyona giden askerlerin geçişi sırasında yola döşenen mayın düzeneği uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada 7 asker şehit düştü.

MECLİS'İ TEMİZLEYİN

7 yaralı er ise tedavi altına alındı. 7 askerden 3'ü Gaziosmanpaşa'dan çıktı. Şehit askerler Cafer Çelik, Adil Yıldız ve Kemal Özevin'in evlerine ateş düştü. Şehit Uzman Çavuş Ziya Bener'in Yozgat'taki, şehit Özkan Dumlu'nun Bingöl'deki ve er Deniz Demirci'nin Ankara'daki aileleri acı haberle yıkıldı. Demirci'nin babası “Meclis'te bir tek Osman Durmuş'un yeğeni şehit oldu. DTP'lileri Meclisten temizleyin” dedi.

MAYIN TOPLUYORUM BABA

Uzman Çavuş Ziya Bener'in şehit olduğu haberi, Yerköy İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli rütbeli personel tarafından sabah saatlerinde ailesine bildirildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenince gözyaşlarına boğulan baba İbrahim ve anne Dönüş Bener, komutanlar tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Anne Dönüş Bener, oğluyla 3 gün önce telefonla görüştüğünü belirterek, ''Telefonda halimi hatırımı sordu, mayın topladıklarını söyledi'' dedi. Evli olan Bener'in, 2 yaşında Enes adlı bir çocuğu bulunduğu öğrenildi.

MiSAFiRLiKTE ÖĞRENDi

Şehit düşen er Cafer Çelik'in Gaziosmanpaşa'da yaşayan ailesi acı haberle yıkıldı. Anne Nezahat Çelik, oğlunun şehadet haberini misafirlikte öğrendi. Evin önünde uzun süre gözyaşı döken acılı anne, yakınlarının yardımıyla eve girebildi. Ailenin evinin bulunduğu sokakta apartmanlara Türk bayrağı asıldı. Şehit Adil Yıldız'ın babası “Artık ana kuzuları ölmesin” dedi.

SON iSTEĞi 100 KONTÖR OLDU

Bingöl'lü komando er Özkan Dumlu'nun tezkeresine 6 ay kala şehit olduğu öğrenildi. Dumlu'nun ağabeyi Ayhan Dumlu, gözyaşları içinde "Ben çatışmadan yaralı kurtuldum.Şimdi kardeşimi toprağa verdik" dedi. Şehidin babası Abdülkadir Dumlu ise "2 gün önce oğlum beni aradı ve 100 kontör istedi. Ondan sonra konuşamadık. Tek diyebileceğim, vatan sağolsun" diye konuştu.

EN KALLEŞ SALDIRI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saldırıda şehit olanlara rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Gül, ''Mayın, terörün en kalleş yöntemidir ve uluslararası toplum tarafından da yasaklanan bir silah türüdür. Onun için herkesin bu terörü şiddetle kınaması gerekir" diye konuştu.

HAİNLER CEZASINI ÇEKECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başsağlığı mesajında ''Bu tür hain ve kalleş saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Devletimiz bölücü teröre karşı sarsılmaz bir kararlılıkla mücadelesine devam edeceğini ve bölücü hainlerin hangi deliğe girerlerse girsinler mutlaka cezalarını bulacağını'' ifade etti

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*