Şehidin yakınlarından anlamlı sözler...

  • Giriş : 01.07.2007 / 09:33:00

Şehit olan Uzman Çavuş İsmail Dursun'un, Yozgat'ın Şefaatli ilçesindeki yakınları acı haberle gözyaşlarına boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tunceli-Erzincan kara yolunda, arama-tarama çalışmaları sırasında, terör örgütü üyelerince yol kenarına yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş İsmail Dursun'un, Yozgat'ın Şefaatli ilçesindeki yakınları acı haberle gözyaşlarına boğuldu.
İsmail Dursun'un (40), Yozgat'ın Şefaatli ilçesine bağlı Karalar köyünde ikamet eden babası Osman ve Annesi Hikmet Dursun'un, acı haberi bir yakınlarının çocuğunun sünnet düğünü için gittikleri Ankara'da aldığı ve gece köye dönmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.
Bomba uzmanı olan Şehit Uzman Çavuş İsmail Dursun'un, köyde bulunan yakınları köy odasına Türk Bayrağı'nı asarak, teröre lanet yağdırdı.
Şehit Uzman Çavuş İsmail Dursun'un amcasının oğlu Adem Dursun, sinir krizleri geçirirken, amcasının diğer oğlu Mustafa Dursun ise, şehit uzman çavuş İsmail Dursun'un Tunceli'de geçici görevle bulunduğunu ve şehit olmasa bir ay sonra yeni görev yeri olan Kastamonu'ya gitmek üzere Yozgat'a geleceğini anlattı. Mustafa Dursun, teröre lanetler yağdırırken, ''Doğuda vatani görevini yapan 3 yeğenim daha var. Onlarda bu vatan için şehit olsunlar, İsmailimin kanını yerde bırakmasınlar'' diyerek ağladı.
Şehit Uzman Çavuş İsmail Dursun'un evli ve biri kız, 2 çocuk babası olduğu, eşi ve çocuklarının ise Ankara'da ikamet ettikleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious