Şehidini televizyondan öğrendi

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Van'da patlama sonucu şehit olan polis memuru Selami Duğrul, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Duğrul'un cenazesi havayolu ile Van'dan İstanbul'a, buradan da karayolu ile Edirne'nin Uzunköprü ilçesindeki baba ocağına getirildi. Duğrul'un tabutu ambulanstan indirilirken aile yakınları sinir krizleri geçirdi. Baba ocağında yapılan dua ve helalleşmeden sonra Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. Cenazesi, Muradiye camisinde ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından şehitler mezarlığına defnedildi.

YAŞINDAKİ OĞLU HEM AĞLADI HEM DE AĞLATTI

Tören sırasında kendisi gibi polis memuru olan eşi ve meslektaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehidin henüz 1 yaşında olan oğlunun tören süresince devamlı ağlaması katılanları daha da ağlattı. Hiçbir şeyden habersiz annesinin kucağında çevresindekilere bakarak sürekli ağlayan küçük Furkan'ı babaannesi kucağına alarak, "Bak oğlum baban orda. Babanı gördün mü?. Ben seni böyle mi karşılayacaktım." diyerek gözyaşı döktü.

OĞLUNUN ŞEHİT OLDUĞUNU TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİ

Baba Muharrem Duğrul ise oğlunun şehit olduğunu televizyondan öğrendi.

Akşam yemeği yedikten sonra haberleri seyretmek için televizyonun karşısına geçtiğinde Van'ın Çatak ilçesinde, meydana gelen patlama sonucu oğlunun şehit olduğunu öğrendiğini söyleyen baba Durğrul, "Haberleri izleyene kadar oğlumun şehit olduğundan haberim yoktu. Oğlumun şehit olduğunu öğrenince adeta donakaldım. Önce vatan sağ olsun, sonra dostlar sağ olsun." dedi.

VALİ MİROĞLU GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Cenaze törenine katılan Edirne Valisi Nusret Miroğlu, şehit polis Duğrul'un 1 yaşındaki küçük Furkan'a bakarak gözyaşlarını tutamadı. Minik Furkan'ın yanına giderek yanaklarını sıkarak okşayan Miroğlu, tören boyunca gözyaşlarını saklamaya çalıştı.

Şehit polis Selami Duğrul'un 2 ay önce İstanbul'dan Van'ın Çatak ilçesine tayini çıktığını söyleyen aile yakınları, "Severek polis oldu. Van'a da isteyerek gitti. Güle oynaya onu Van'a gönderdik." dedi.

Şehidin cenazesine katılan vatandaşlar terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı. Cenazeye katılan bir vatandaşın elindeki "Lübnan'a değil Kandil dağına" yazılı pankart ise dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious