Şehir eşkıyaları yakalandı

  • Giriş : 14.01.2007 / 00:00:00

Aydın'ın Çine ilçesinde iki ayrı olaya karışıp, kaleşnikof silahla 4 kişinin yaralanmasına neden olduğu ileri sürülen zanlılardan üçü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ramazan Bayramı'ndan bir gün önce Çine Otogarı'nı silahla tarayarak 3 kişinin yaralanmasına sebep olan, bayramdan sonra da Hamidabat Mahallesi'nde oturan N.E isimli şahsa pusu kurarak ayağından yaralayan zanlılar, olaydan sonra kaçmıştı. Yaklaşık 3 aydır devam eden takip sonucu zanlılardan üçü Aydın-İzmir otobanında yakalandı.

Çine Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Emniyet Müdürlüğü ve Aydın Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği operasyonda Ö.C, C.Y ve E C. yakalanarak Çine Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlıların üzerinde yapılan aramada bir adet 9 milimetre çapında tabanca ele geçirildi. Firarda olan ve ismi belirlenen Ü.C isimli zanlının ise arandığı belirtildi.

Zanlıların Çine Emniyet Müdürlüğü'ne getirilmesinin ardından emniyet binası etrafında çok sayıda meraklı vatandaş toplandı. Bu arada olası bir saldırı ihtimaline karşı Çine Emniyet Müdürlüğü çevresinde güvenlik çemberi oluşturuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious