Şehir magandaları çoğaldı

Şehir magandaları çoğaldı.9662
  • Giriş : 02.02.2009 / 12:19:00

Bolu'da girdikleri evde 4 kişiyi darpeden zanlılar, 19 yaşındaki kızı kaçırmak istedi. Konya'da ise lise öğrencisi bir kız birlikte gezmeye çıktığı annesinin yanından zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BOLU'DA GİRDİKLERİ EVDE 4 KİŞİYİ DARBEDEREK KAÇIRMAK İSTEDİKLERİ GENÇ KIZI 200 METRE SÜRÜKLEYEN 3 ZANLIYA, AİLENİN KOMŞULARI MÜDAHALE ETTİ

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde girdikleri evde aynı aileden 4 kişiyi darbederek kaçırmak istedikleri 19 yaşındaki genç kızı sokakta 200 metre sürükleyen 3 zanlıya, ailenin komşuları müdahale etti.

Karataş köyünde yaşayan Kemal K. (52), evinde eşi Zehra (45), kızları Ayşe (19) ve Sibel (18) ile dedesi Ahmet K. (70) ile otururken kapı çaldı.

Kapıyı açan Kemal K, silahlı Ahmet V, Mesut E. ve Fikret T. tarafından darbedildi. Odaya girerek Ayşe K'yi kaçırmak isteyen 3 kişi, çıkan arbede sırasında evdeki diğer aile üyelerini darbetti.

Ayşe K'yi sokakta yaklaşık 200 metre sürükleyen zanlılara, durumu fark eden ailenin komşuları müdahale etti.

Kurtarılan Ayşe K. ile darbedilerek yaralanan Kemal, Zehra, Sibel ve Ahmet K, Mudurnu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Aile üyeleri, buradaki ilk müdahalenin ardından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesine sevk edildi.

Baba Kemal K, kızı Ayşe K'nin geçen yıl Ahmet V. tarafından kaçırıldığını, mahkeme kararıyla kızını geri aldığını belirtti.

Jandarma ekipleri, zanlılar Ahmet V. ve Mesut E'yi yakaladı.

Olaydan sonra kaçan Fikret T'yi arama çalışmaları devam ediyor.

KONYA'DA LİSE ÖĞRENCİSİ KIZI ANNESİNİN YANANDAN KAÇIRDILAR

Konya'nın Beyşehir ilçesinde lise öğrencisi kız, annesinin yanındayken kaçırıldı. Genç kızı kaçıranlardan 3'ü, tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Derebucak ilçesinde öğrenim gören ve bir yurtta kalan lise 2. sınıf öğrencisi Z.G. (16), yarıyıl tatili dolayısıyla ailesinin yanına geldiği Beyşehir'e bağlı Akçabelen beldesinde annesiyle gezmeye çıktı.

Yolda yürürken anneyi gırtlağını sıkıp ağzını kapatmak suretiyle etkisiz hale getirdiği ileri sürülen 4 kişi, 16 yaşındaki kızı zorla bir otomobile bindirerek kaçırdı.

Ailenin güvenlik güçlerine başvurarak şikayetçi olması üzerine harekete geçen Üzümlü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, olayla ilgili olarak, baba M.K, oğlu, E.K. ve Derebucak ilçesinde öğretmenlik yaptığı belirtilen damadı S.E'yi gözaltına aldı. Zanlılar, sorgulamalarının ardından çıkarıldığı mahkemece suça teşvik suçlamasıyla tutuklandı.

Kaçırma olayına karıştığı ve genç kızı alıkoyduğu öğrenilen M.K'nin diğer oğlu E.K'nin (21) ise yakınlarının tutuklanması üzerine kaçırılan lise öğrencisi ile birlikte güvenlik güçlerine teslim olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan E.K'nin de zorla küçük yaştaki kızı kaçırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*