Şehir magandalarına bak hele!

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Şehir magandaları köpekle saldırdıkları belediye otobüsü şoförünü hastanelik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İZULAŞ'ta çalışan otobüs şoförü, sahipleri tarafından "Tut tut" diye yönlendirilen köpekten ancak yara bere içinde kalarak kurtulabildi. Vücudunun çeşitli yerlerinden ısırılan ve çevredeki vatandaşlar tarafından hastaneye götürülen otobüs şoförüne kuduz ve tetanoz aşıları yapıldı.
Olay saat 22.30 sıralarında Hatay semti Halil Rıfatpaşa Caddesi üzerinde meydana geldi. Basmane - Halil Rıfat hattında çalışan otobüs şoförü Hasan Sürmeli (56), son durakta yolcuları indirdikten sonra Basmane'ye gitmek için yola çıktı. Bu sırada anayolda seyreden Sürmeli'nin kullandığı otobüsün önüne, merdivenli sokakların birinden zincirsiz bir köpek fırladı. Köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırarak ferene basan otobüs şoförü güçlükte durabildi. Bu sırada otobüsün yanına gelen iki kişi, "Dikkat etsene köpeğe çarpacaksın." diyerek Sürmeli'ye tepki gösterdi. Otobüs şoförü ise köpeğin sahiplerine, yolun otobüs ve araçların geçtiği işlek bir yol olduğunu, köpeğin zincirsiz dolaştırılmaması gerektiğini söyledi. Şoförün kendilerini uyarmasına kızan ve bir anda otobüsün açık kapısından içeriye giren kimliği belirsiz iki kişi, ilk önce ellerindeki zinciri şoförün yüzüne fırlattı. Daha sonra köpek sahipleri, köpeği Sürmeli'nin üzerine saldı. Köpeğin, bacağından, belinden ve sıtından ısırdığı otobüs şoförü yaralanırken, saldırganlar köpekle birlikte kayıplara karıştı. Yaralanan Sürmeli, olaya tanık olan vatandaşlar tarafından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada köpeğin ısırdığı yerlere pansuman yapılan ve tetanoz ile kuduz aşısı olan Sürmeli, bir süre sonra taburcu edildi.

Hastaneden çıkışta olayı anlatan Sürmeli, saldıran köpeğin Pitt Bull cinsi olduğunu söyleyerek "Köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırarak ani fren yaptım. Neredeyse park halindeki araçlara çarpacaktım. Buna rağmen köpeğin sahipleri, 'Dikket etsene, köpeğe vuracaktın' şeklinde tepki gösterdi. Ben de kendilerine köpeği zincirsiz dolaştırmamalarını söyledim. Bu sırada içeri girerek ellerindeki zinciri suratıma fırlattılar. Ben de bu sırada bu kişilerden birini tuttum ve yere düştük. Bu sırada köpeği ismiyle çağırıp tut tut diyerek üzerime gönderdiler. Ben köpekle boğuşmaya başladım ve tuttuğum kişiyi bırakmak zorunda kaldım." dedi.

Köpeğin kendisini göğsünden, bacağından ve karnından ısırdığını, yüzünün ise atılan zincirden dolayı yara aldığını ifade eden Sürmeli, köpeğin kahverengi - beyaz renklerde, sahiplerinin ise 18 - 20 yaşlarında olduğunu söyledi. Olaya bir çok kişinin sahit olduğunu da kaydeden Hasan Sürmeli'ye kuduz ve tetanoz aşılarının yapıldığı öğrenildi.

Polis, köpekli saldırganları arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious