Şehir magandası habercilere saldırdı

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Başkent Ankara'da elindeki silahla havaya ateş eden alkollü şahıs polisten kaçarken polisin ve habercilerin üzerine doğru ateş etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay, Altındağ Talatpaşa Bulvarı üzerindeki Konservetuvar Kavşağı'nda sabaha karşı meydana geldi. Talatpaşa Bulvarı'nda gazinodan çıktıktan sonra kavgaya karışan Yalçın Gürleyik, hırsını alamayarak havaya ateş etti. Daha sonra yol kenarında bağırırken kameralara takılan Gürleyik'in yanına gelen polis, şahsa müdahale etmek istedi. Yanına yaklaşan polise ters bir el hareketi yapan şahıs, bir anda kaçmaya başladı. Gürleyik, kaçarken aynı zamanda polise ve kameramanlara dönerek ateş etti. Şahsın bu hareketi de kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Şahsı takip eden polis havaya ateş açsa da yalçın Gürleyik durmadı ve koşmaya devam etti. Polis ve haberciler tarafından kovalanan şahıs çok geçmeden sendeleyerek yere düştü. Bu esnada üzerlerine ateş edilen bazı basın mensupları olayın verdiği sinirle Gürleyik'e taş attı. Düşmesinin ardından elindeki silahı da düşüren Gürleyik, çevredeki vatandaşlar tarafından tekme Tokat dövüldü. Yattığı yerde ellerine kelepçe vurulan şahıs, üzerlerine ateş ettiği polisler tarafından linç edilmekten kurtarıldı. Gürleyik, ekip otosuna bindirilmek üzere götürülürken de vatandaşlar tarafından tekmelendi.

Ekip otosuna bindirilen şahıs karakola götürülürken, kullandığı silahın kurusıkıdan bozma olduğu ve bir insanı rahatça öldürebileceği öğrenildi.

Ölen ya da yaralananın olmadığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious