Şehirlerarası yolcu otobüsünde hırsızlık

Şehirlerarası yolcu otobüsünde hırsızlık.9073
  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

İzmir'den Aydın'a gidecek olan şehirlerarası otobüse yolcu olarak binen hırsız, üniversite öğrencisi genç kızın çantasından para ve kimliklerini çalınca kısa sürede yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir otogarında meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti; saat 21.00'da hareket edecek olan İzmir-Aydın otobüsüne yolcu gibi bilet alan ve Ayhan A. adına düzenlenmiş sahte kimlik kullandığı öğrenilen İ.Ö. (32), kalkış saatinden 10 dakika önce otobüse bindi. Bu sırada yolculardan Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Burcu Karadeniz'in (19) ailesiyle vedalaşmak için otobüsten inmesini fırsat bilen hırsız, genç kızın koltuğun üzerine bıraktığı çantasından 30 YTL para, cüzdan ve kimlik kartını alarak otobüsten indi. Tekrar otobüse binen genç kızın çantasının karıştırıldığını fark etmesi üzerine durum otogar güvenlik görevlilerine bildirdi. Kısa sürede yakalanarak Garaj Polis Karakolu'na teslim edilen hırsızın üzerinden genç kıza ait para, eşyalar ve çalıntı olduğu belirlenen bir adet cep telefonu çıktı. Zanlı İ.Ö.'nün 15 ayrı suçtan sabıkalı olduğu belirlendi.

Otobüs hareket etmeden 10 dakika önce otogara geldiklerini söyleyen Burcu Karadeniz : "Çantamı otobüste bıraktıktan sonra çok kısa süreliğine arabadan inip tekrar bindim. Bu arada çantamın yerinin değiştiğini ve karıştırıldığını fark ettim. Durumu hemen güvenlik görevlilerine bildirdim. Hırsız kısa sürede yakalandı. Güvenlik görevlileri ve polise çok teşekkür ederim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious