Şehit, şehitliği arzuluyormuş

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Helikopter kazası şehidi Ramazan Can’ın şehitliği arzuladığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya’da meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 5 emniyet mensubundan biri olan Emniyet Amiri Ramazan Can’ın (34), küçük yaşlardayken "Büyüyünce ne olacaksın?" diye soranlara, "Şehit olacağım." dediği ortaya çıktı.

Şehit polis Can, memleketi Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Göynükören köyünde toprağa verildi.

Antalya’da yapılan törenin ardından memleketi Kütahya’ya gönderilen şehit Emniyet Amiri Ramazan Can’ın naaşı gözyaşları ve dualarla ebediyete uğurlandı. Doğduğu köy olan Gediz ilçesine bağlı Göynükören köyünde düzenlenen törenin ardından defnedilen Can’ın cenazesi, mahşeri bir kalabalığı biraraya getirdi. Cenaze törenine Kütahya Valisi Osman Aydın, AK Parti Kütahya Milletvekili Alaettin Güven, Gediz Kaymakamı Nazım Balcıoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, Kütahya Emniyet Müdür Vekili Olcayto Baybaş, Emniyet yetkilileri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Emniyet Amiri Ramazan Can’ın devre arkadaşı olan ve Kütahya’da görev yapan bir başka Emniyet Amiri arkadaşı ise göz yaşlarına boğuldu.

Can’ı küçüklükten bu yana iyi tanıdığını dile getiren teyzesinin oğlu Bilal Karaca, Ramazan Can’ın polis kolejinde eğitim görürken, "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusunu "Şehit olcağım" şeklinde cevapladığını söyledi. Bilal Karaca, "Kardeşimle araları çok iyiydi. Son zamanlarda polis ve askerlerin şehit olduklarını televizyondan izledikçe, ’Benim de şehit olduğum haberini televizyonlardan öğreneceksiniz’ demiş." şeklinde konuştu.

Can’ın naaşının evinin önüne getirildiği sırada annesi Fatma Can ve yakınları tabuta sarılarak ağladı. Can’ın yakınlarının üzüntüsü, döktükleri gözyaşı ve yaktıkları ağıt yürekleri dağladı. Ardından köy camiine getirilen Can’ın cenaze namazı, İkindi namazına müteakip İl Müftüsü Hüseyin Şimşek tarafından kıldırıldı. Daha sonra meslektaşları tarafından omuzlanan şehit Emniyet Amiri Ramazan Can’ın naaşı, köy mezarlığına defnedilmek üzere son yolculuğuna çıkarıldı. Yol boyunca kalabalık bir vatandaş topluluğu Can’ın cenazesine omuz verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious