Şehit abisi: İnşallah ben de şehit olurum

Şehit abisi: İnşallah ben de şehit olurum.17028
  • Giriş : 28.02.2008 / 14:48:00

TSK'nın Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda şehit olan piyade uzman onbaşı Fatih Gök'ün cenazesi memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Fatih Gök'ün naaşının Ulu Camii'ye getirilişi sırasında baba Durdu Mehmet, anne Remziye ve kardeşi Salman Gök ile yakınlarının ayakta zorlukla durdukları gözlendi.

Törende bir konuşma yapan 172. Zırhlı Tugay Komutanlığında görevli Piyade Binbaşı Ali Aslan, ''Şehit Fatih Gök'ün şahadeti hepimizin yüreklerini yakmıştır. Kalleşçe vatanımızı bölmeye çalışan bir avuç satılmışın, iç ve dış düşmanların maşası olmuş nankörlerin oyunlarını bozmak, Türk vatanına Türk milletine uzanan kanlı elleri kırmak için canı pahasına en zor şartlarda mertçe, kahramanca görev yaparken şehit düşen silah arkadaşım, sen rahat uyu intikamın misli ile alınacaktır'' dedi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından şehit piyade uzman onbaşı Fatih Gök'ün tabutu askerlerin omuzlarında Kıbrıs meydanına kadar taşındı.

Bu arada, cenaze namazına katılan vatandaşlar, terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı.

Şehit Gök'ün cenazesi daha sonra Şeyh Adil mezarlığında şehitlikte toprağa verildi.

Şehit askerin kardeşi Salman Gök de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

''Vatan uğruna 50-100 şehit verilmiş, 100 bin şehit verilmiş hiç önemli değil. Zamanı geldi Çanakkale'de döktük, zamanı geldi Sarıkamış'ta döktük, zamanı geldi kardeşim canını seve seve vefa etti. Irak'ta çarpışan kahraman Mehmetçiklere ve bütün Türk Silahlı Kuvvetlerimize baş sağlığı diliyorum. Kimse de üzülmesin eğer şehit verilecekse bu da benim kardeşimse seve seve canını verdi, seve seve kendini feda etti. Bir dirhem üzülmüyorum, bir dirhem canımı yakmıyorum. O madalyasını aldı, yerini aldı.''

Cenaze töreni sırasında ayakta durmakta zorlandığı gözlenen baba Durdu Mehmet Gök ise ''Vatan bölünmez, şehitler ölmez, milletimizin başı sağ olsun''dedi.

Cenaze törenine, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Fatih Arıkan, Cefer Tatlıbal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İzzet Ocak, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Hakkâri 2.Dağ Tugay Komutanlığında görevli diğer ilgililer, sivil toplum kuruluşları temsilcileri askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious