Şehit Aileleri, kanlarıyla bayrak yapan öğrencilere burs verecek

Şehit Aileleri, kanlarıyla bayrak yapan öğrencilere burs verecek.39979
  • Giriş : 16.01.2008 / 18:53:00
  • Güncelleme : 16.01.2008 / 19:30:23

Kırşehir'de kanlarıyla yaptıkları Türk bayrağını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a gönderen öğrencilerin üniversite burslarını Şehit Aileleri Derneği karşılayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi ve Hacı Fatma Muzaffer Mermer Anadolu Lisesi öğrencilerine teşekkür ziyareti yapan Genel Başkan Mehmet Gencer, 20 öğrencinin üniversiteyi kazandıklarında burslarını karşılayacaklarını açıkladı. Kanlarıyla bayrak yapan öğrencileri tek tek alınlarından öperek tebrik eden Genel Başkan Mehmet Gencer, öğrencilere plaket ve Türk bayrağı hediye etti.

Gencer, "Bizim çocuklarımız bu vatan için, bu millet için bu toprağa kanlarını dökerek sınırlarımızı çizmiş ve emanet olarak bu millete bırakmışlardır. Türk milletinin teminatı olan sizler, atalarımızın bırakmış olduğu emanete ve vatana sahip çıkmak için kararlılığınızı gösterdiniz. Askerlik yaşınız gelmeden, kurşun karşısında olmadan, can korkusu ile silaha sarılmadan kanlarınızı her zaman seve seve vereceğinizi tüm dünyaya gösterdiniz. Bu büyük bir özveri ve duygudur. Hepinize teşekkür ediyor, sizleri o güzel düşüncelerinizden dolayı kutluyoruz" dedi.

Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak 2 ay boyunca kanlarını toplu iğne ile akıtarak Türk bayrağı yapan öğrencilerin üniversite burslarını karşılama kararı aldıklarını açıklayan Gencer, "Rengini şanlı Türk milletinin kanlarından alan bayraklardan birer tanesini sizlere hediye etmek istiyoruz. Üniversiteyi okuyun. Üniversite eğitiminiz boyunca sizlere burs vereceğiz. Sizleri okutacağız. Bu millete faydalı insanlar olacağınıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Gencer'in verdiği Türk bayrağını öperek alan Gürsel Burak Akyürek, şehitlerin arkasından giderek düşen sancağı kaldıracaklarını ifade ederek, "Bizler bu vatan için şehit olanların arkasından gidecek ve onların düşen silahını ve sancağı kaldıracağız. Şehit aileleri de bizlerin ailesidir. İnşallah hepimiz bu vatana faydalı birer insan olacağız, bunun için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şehit Aileleri Genel Başkanı Mehmet Gencer ve beraberindekiler, öğrencileri ziyaretin ardından Kırşehir Valisi M. Lütfullah Bilgin ve Belediye Başkanı Halim Çakır'ı da makamlarında ziyaret ettiler.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious