Şehit aileleri Bayramı'na acı, gözyaşı ve öfkeyle girdi

  • Giriş : 12.10.2007 / 11:33:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:10:52

PKK’lı teröristlerin pususunda şehit düşen 13 askerin ailesi, Ramazan Bayramı’na acı, gözyaşı ve öfkeyle girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin pususunda şehit düşen 13 askerin ailesi, Ramazan Bayramı'na acı, gözyaşı ve öfkeyle girdi. Arife gününde taziyeleri kabul eden aileler terörün son bulmasını istiyor

ŞIRNAK'TA şehit düşen Mehmetçikler'in aileleri Ramazan Bayramı'na acıların en büyüğüyle girdi. Gencecik yavrularını kara toprağa veren aileler bayram öncesi gün boyu taziye ziyaretlerini kabul etti. Şanlıurfa, Denizli ya da Diyarbakır'da ailelerin acısı ortaktı. Evlatlarının ardından gözyaşı döken, bayram sevinci yerine derin bir keder yaşamak zorunda kalan aileler terör örgütüne lanet yağdırdı. Yakınlarının desteğiyle ayakta durmaya çalışan acılı aileler kanlı terörün bir an önce son bulmasını istedi. Şehit Komando Er Fetullah Selçuk'un annesi Saliha Selçuk 'Evimize ateş düştü, bunu yapanların evine de ateş düşsün' dedi. Şehit Mehmet Coşkun'un dayısı Hasan Coşkun ise 'PKK bayramı bize zehir etti. Ama kimsenin gücü ülkeyi bölmeye yetmez' diye konuştu.

Penceresi olmayan evde ağıt

GAZİANTEPLİ şehit Mehmet Coşkun'un evinden gün boyu Kürtçe ağıtlar yükseldi. Hiç Türkçe bilmeyen anne Gazal Coşkun, kapısı ve penceresi olmayan evinde oğlunun fotoğraflarına bakıp gözyaşı döktü. Coşkun'un dayısı Hasan Coşkun 'PKK bayramı bize zehir etti. Ama kimsenin gücü bu vatanı bölmeye, Kürt-Türk ayrımı yapmaya yetmez. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın' dedi.

Şehidin emanetlerine bayramlık kıyafet

ŞIRNAK'TA şehit düşen Piyade Onbaşı Kasım Aksoy'un Şanlıurfa merkeze bağlı Betaş Köyü'ndeki evi dün taziye ziyaretine gelenlerle doldu taştı. Babalarının cenazesinde döktükleri gözyaşlarıyla yürekleri dağlayan 3 yaşındaki Güneş ile 2 yaşındaki Zeliha ziyaretçileri yine hüzne boğdu. Türkiye'nin gündemine yalın ayak ve yırtık çoraplarıyla gelen çocuklara, Şanlıurfa Valiliği'nce bayramlık elbise ve ayakkabı alındı. Valilik, anne- babaları imam nikahlı olduğu için kimlikleri olmayan kız kardeşlere nüfus cüzdanı da çıkardı.

Bayram'sız ilk bayram

ŞEHİT Piyade Çavuş Bayram Güzel'in Denizli merkeze bağlı Kurtluca Köyü'ndeki babaevi dün ziyaretçi akınına uğradı. Oğluna bayramda doğduğu için 'Bayram' adını koyduklarını belirten baba Nevzat Güzel 'Bu, Bayram'sız ilk bayramımız olacak. Onun yokluğuna alışmak çok zor. Ancak ne mutlu ki şehitlik mertebesine ulaştı. Onun için yavrum öteki dünyada da bayram yapacak. Vatanımız, milletimiz, ordumuz için bir değil, bin Bayram feda olsun. Ağlayarak, üzülerek, o vatan hainlerini daha fazla sevindirmeyeceğim' diye konuştu. Şehit çavuşun nişanlısı Fatma Savaş'ın ise bitkin olduğu gözlendi.

'İçim kan ağlıyor'

GABAR Dağı'nda şehit düşen Komando Er Fetullah Selçuk'un acısı, Diyarbakır merkez Sati Köyü'ndeki evinde ilk günkü sıcaklığını koruyordu. Eşini 20 yıl önce kaybettiğini belirten acılı anne Saliha Selçuk, terhisine 120 gün kalan oğlu için ağıtlar yaktı. Anne Selçuk 'Bayram iznine bekliyorduk, cenazesi geldi. Babasından sonra o da beni bu dünyada yalnız bıraktı. Bayramda içimiz kan ağlıyor. Evimize ateş düştü, bunu yapanların evine de ateş düşsün' diyerek gözyaşı döktü.

'Terhis olacakmış gibi bekliyoruz'

TUNCELİ'DE 4 ay önce karakol baskınında şehit olan Emrah Kayadelen'in İstanbul Kartal'da oturan ailesi oğullarından ayrı ilk Ramazan Bayramı'na buruk girdi. Her yeni şehit haberiyle bir kez daha yıkıldıklarını söyleyen baba Murat Kayadelen 'Oğlum yaşasaydı bayramı birlikte geçirecektik. Ben şehit olduğuna hala inanamıyorum Terhisine 40 gün var, hala '40 gün sonra bitirip gelecek' diye hayal ediyorum. Ailece her hafta Edirnekapı'daki mezarına gidiyoruz. Bayramda da namazın hemen ardından mezarlığa gideceğiz. Artık bu teröristlerin sonu getirilmeli. Biz yandık, başka yürekler yanmasın' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious