Şehit ailelerine bayram buruk geliyor

Şehit ailelerine bayram buruk geliyor.23415
  • Giriş : 29.09.2008 / 10:40:00
  • Güncelleme : 30.09.2008 / 10:38:55

"Sanki oğlum çıkıp gelecekmiş gibi ama yıllardır hiç gelmiyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arife günü olması nedeniyle şehitliğe akın ederek yakınlarının mezarlarını ziyaret eden şehit aileleri acılarını tazelediler. Oğlunun kabri başında bayram temizliği yapan Samsunlu şehit annesi Bedriye Hamlı, "Pazardaydım içime ağlama geldi, eve geldin oturdum ağladım. Meğerse oğlum şehit olmuş ona ağlıyormuşum" dedi.

Ramazan Bayramı arifesinde şehitliği ziyaret eden şehit yakınları gözyaşı döktü, dualar okudu. Asri ve Kıranköy mezarlıklarındaki şehitlikleri ziyaret eden şehit yakınları, şehitlerini yalnız bırakmadı. Bayramda gelmesini bekledikleri çocuklarının mezarını ziyaret eden şehit yakınlarının acıları tazelendi. Mezarlık ziyaretlerini hiç aksatmayan şehit anne ve babaları "Onlar bize geleceğine, bizler onlara geliyoruz" diyerek yaşadıkları acıları dile getirdiler.

16 yıl önce bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen Astsubay İlhan Hamlı'nın mezarını ziyaret eden annesi Bedriye Hamlı ise gözyaşı içerisinde oğlunun ruhuna Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti. Oğluna olan özlemini dile getiren Hamlı, halen acısının ilk günkü gibi olduğunu söyledi. Oğlunun şehit olduğu günü anlatan Hamlı, "Cumartesi günüyle pazara gitmiştim. İçimden ağlama geldi. Eve geri geldim oturdum ağladım. Ardından oğlumun şehit haberi geldi. Meğerse oğlum şehit olmuş ona ağlıyormuşum. Bizim bayramımız böyle geçiyor. Geliyoruz şehidimizin mezarını temizliyoruz, dualar ediyoruz. Dünya boş, her şey boş. Sanki oğlum çıkıp gelecekmiş gibi ama yıllardır hiç gelmiyor" dedi.

1992 yılında oğlu Ünal Ertürk'ü şehit veren Şeref Ertürk ise oğlunun mezarını ziyaret etmeyi hiç bir zaman aksatmadığını, bayramı dahi şehitlikte geçirdiklerini kaydetti. "Bayram olunca koşup geliyoruz" diyen Ertürk, "Acımızı tarif etmek mümkün değil" dedi. Şehitlikleri, kabir ziyaretine gelen vatandaşlar da yalnız bırakmadı. Yakınlarını ziyaret eden vatandaşlar şehitlikte de dualar okudu.

ŞEHİTLİKTE BAYRAM AREFESİ

 

 

 

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*