Şehit ailesi birlik çağrısında bulundu

Şehit ailesi birlik çağrısında bulundu.16502
  • Giriş : 14.11.2007 / 22:21:00

Şehit Er Erdem Yüce'nin ailesi Türkiye'deki kutuplaşmalardan yakınarak, birlik çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ta teröristlerle çatışmada şehit olan Piyade Komando Er Erdem Yüce'nin Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ailesi son günlerde 'Türk-Kürt' ayrımının arttığını, bu konuda birlik olunması gerektiğini söyledi.

Şehit Yüce'nin babası Musin Yüce, oğlu Erdem Yüce'nin şehit olmadan önceki gece kendisi telefonla aradığını söyleyerek, ''Oğlumun sesi uzaktan geliyordu. Sesini tanıyamadım, Erdem olduğuna inanmadım. Telefonu komutanına verdi. Komutanı (Oğlunla beraberiz. Ona bir şey olursa bana da olur) dedi. İkisi de şehit oldu.''

Annesinin Türk, babasının ise Kürt asıllı olduğuna dikkat çeken Yüce, ''Şimdi bizi nasıl bölecekler? Gelsin bölsünler bakalım. Gazi oğluydum. Şimdi de şehit babası oldum'' dedi.

Şehit er Yüce'nin amcası Tuzluca Belediye Başkanı İsmet Yüce de, ''Bu örgütün son çırpınışlarıdır. Biz Kürtüz fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bu topraklarda Türk bayrağı altında yaşıyoruz. Terör örgütü ile vatansever Kürt halkını bir tutmasınlar, başka gözle bakmasınlar. Bu ayrımı yapsınlar'' diye konuştu. Şehit Yüce'nin ablası Hülya Yüce ise kardeşini en son 3 ay önce gördüklerini ifade ederek, ''Yengeme (şehit olmam için bana dua edin. Şehitlik güzel bir mertebe) demişti'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious