Şehit ailesi Meclis'e alınmadı!

Şehit ailesi Meclis'e alınmadı!.13140
  • Giriş : 17.10.2008 / 08:09:00
  • Güncelleme : 17.10.2008 / 08:11:05

Oğlunu bir yıl önce teröre kurban veren acılı aile TBMM bahçesinde: "beni dinleyin" diye bağırınca olay çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Bahçesinde biraz önce yaşanan olay, ortalığı karıştırdı. Bahçede bir anda çığlıklar ve bağırmalar yükseldi. kameramanların, foto muhabirlerinin ve polislerin koştuğu olay yerinde bir şehit ailesinin çığlıkları vardı.

Oğlu Serbülent Yalçın'ı bir yıl önce teröre kurban veren Ali Yalçın, eşi ile birlikte geldiği TBMM'de memleketleri Kırklareli'nin milletvekilleri ile görüşmek ve yardım istemek için geldiği TBMM'de, kendileriyle kimsenin ilgilenmemesinden dolayı protestoda bulunduğu belirlendi.

Yalçın ailesinin, oğullarını yitirdikten sonra bütün ilgilerini yoğunlaştırdıkları kızlarına iş bulmak için aylardır Ankara'da hükümet ve TBMM yetkililerine ulaşmak istedikleri, ancak ne bölge milletvekillerinin ne de başka bir yetkilinin kendileriyle ilgilendiğini ileri sürerek, tepki gösteriyorlardı.

"Ben şehit babasıyım. Terörist değilim. Neden bizi kapıdan çeviriyorsunuz? Neden kimse bizi dinlemiyor?" diye tepki gösteren Baba Ali Yalçın'a, eşi Meliha Yalçın da yüksek perdeden çığlıklarla katılınca, TBMM Bahçesi bir anda karıştı.

Güvenlik kuvvetleri habercilerin ortasında kalan Yalçın ailesini ekip otosuna alarak, bahçeden uzaklaştırdılar. Olay da böylece büyümeden önlendi. Geriye, TBMM bahçesinde yankılanan çığlıkların; kimler tarafından duyulduğuna ilişkin, habercilerin soruları kaldı...

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*