Şehit Akyaz, adının verildiği okulda bile anılmadı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Bingöl'de meydana gelen depremde yıkılan Çeltiksuyu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) talebelerini kurtarmak isterken hayatını kaybeden matematik öğretmeni Serkan Akyaz(24), depremin 3.yıl dönümünde adının verildiği okulda bile anılmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

84 öğrenciyle birlikte hayatını kaybeden Akyaz'ın cenazesi memleketi Kırıkkale de toprağa verildi. Bir süre herkes öğrencilerini kurtarmak için hayatını feda eden öğretmeni konuştu.

Bingöl'de depremden sonra Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi'nde yapılan okula Öğretmen Serkan Akyaz'ın ismi verildi. Ancak genç öğretmen hayatını kaybettiğinin 3.yıl dönümünde adının verildiği okulda bile anılmadı.Okulda eğitimlerine devam eden yüzlerce öğrenci de okullarının ismi olan fedakar öğretmen Serkan Akyaz'ın kim olduğunu bilmiyor. Okulun herhangi bir köşesinde ne bir portesi ne de özgeçmişi olmayan Akyaz, 3 sene gibi kısa bir sürede unutuldu.

Herhangi bir anma programının düzenlenmediğini belirten okul idaresi, şimdiye kadar öyle bir etkinliğin düşünülmediğini ve konuşulmadığını aktardı.

Okulda nereli olduğuna dair bir bilgi bulunmayan Serkan Akyaz'ının tek hatırası müdür odasındaki panoda öğrencilerle çekilmiş renkli yazıcıdan çıkarılmış kağıda basılı 13x18 ebadındaki fotoğrafı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious