Şehit anasının acı feryadı!

Şehit anasının acı feryadı! .9622
  • Giriş : 08.10.2007 / 11:09:00

Oğlu Şırnak'taki hain saldırıda şehit olan acılı anne, sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit olan askerlerden Kars doğumlu Komando Er Turgay Salgar'ın Cumhuriyet köyündeki evinde büyük acı yaşanıyor. Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde görev yapan askeri birliğe, Geçit Boğazı civarında teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Komando Er Salgar'ın acı haberi baba ocağına ulaştı.

Şehit Komando Er Salgar'ın Kars'ın Cumhuriyet köyündeki evinde ağıtlar yükselirken, 3 kardeşin en büyüğü olan ve terhisine 5 ay kaldığı öğrenilen şehit erin yakınları sinir krizi geçirdi.

Baba Tuncay Salgar, haberi alır almaz akın eden köylülere sarılarak gözyaşı döktü.

Anne Güler Salgar ise ''Beni oğlumun yanına götürün'', ''İçime taş düştü,
taş, taş..'' ağıtları yakarak zaman zaman baygınlık geçirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Salgar da yeğeninin şehit olduğu haberi üzerine yakınlarıyla birlikte köye geldi. Çok sayıda vatandaşın gittiği Cumhuriyet köyünde baygınlık geçirenler ambulanslarla hastaneye taşıdı.

Köydeki askerler, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

UYKUDAN UYANDIRILIP HABER VERİLDİ

Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın kurduğu pusuda şehit olan 13 askerden biri olan Konyalı er Murat Uçar'ın ölüm haberini alan ailesi yasa boğuldu. Acı haberle yıkılan aileden terör örgütüne lanet yağdı.

Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde operasyona çıkan askeri birliğe, Geçit Boğazı civarında teröristler tarafından düzenlenen saldırı sonucu şehit düşen 13 askerden biri olan Murat Uçar'ın (20), Konya'nın Kulu ilçesi Canımana köyünde yaşayan ailesine acı haber, Kulu ilçe Kaymakamı İhsan Ahmet Çiğil, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Jandarma bölük komutan vekili Jandarma Kıdemli Başcavuş, Ethem Kavak'ın da aralarında bulunduğu heyet tarafından uykudan uyandırılarak verildi.

Çocuklarının şehit haberini alan aile feryatlar ederek gözyaşlarına boğuldu. Acı haberle birlikte sinir krizleri geçiren aile fertlerine sağlık görevlileri müdahale etti. 3 erkek kardeşten ikincisi olan şehit er Mustafa Uçar'ın 1.5 ay önce evlendiği öğrenildi. Murat Uçar'ın şehit olduğu haberini alan yakınları ve köy halkı, şehit evine akın etti. Şehidin cenazesinin köylerinde toprağa verilecegi bildirildi.

Öte yandan, Şehit Murat Uçar'ın teyzesinin oğlu Musa Dinç'in de 1993 yılında Şırnak'ın Çukurca ilçesinde şehit düştüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious