Şehit annesi: "Türk Milleti şehide sahip çıkıyor"

Şehit annesi:
  • Giriş : 11.05.2008 / 19:07:00
  • Güncelleme : 11.05.2008 / 18:56:07

Erzurum Alınteri Derneği'nin Anneler Günü dolayısıyla ziyaret ettiği şehit annesi Azal Şimşek Gündüz, Türk milletinin özellikle de Erzurum insanının şehit ailelerine en iyi şekilde sahip çıktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınteri Derneği üyeleri Anneler Günü münasebetiyle Yakutiye Belediyesi Çırçır Mahallesi'nde oturan şehit annesi Azal Şimşek Gündüz'ü evinde ziyaret etti. Dernek üyeleri şehit annesi Gündüz'e bir miktar gıda malzemesi yardımı yaparken Onur Belgesi de verdi. Bu durum karşısında duygulanan Gündüz, "Allah sizden de devletimizden de razı olsun." dedi. Tek oğlu olan Mehmet Şimşek Gündüz'ü 1992 yılında Hakkari'de iki askeri aracın çarpışması sonucu şehit veren Gündüz, 1998 yılında da eşi Ali Şimşek Gündüz'ü kaybedince yalnız başına kalmış. Oğlunun cenazesini imkânsızlıklar yüzünden Erzurum'a getiremediklerini belirten şehit annesi, her yıl oğlunun mezarına Ankara'ya ziyarete gittiğini ifade etti.

Üç ayda bir bin YTL maaş aldığını söyleyen Gündüz, "Bu evde kirada oturuyorum, aylık 150 YTL kira veriyorum. Allah devletimizden razı olsun, şehidine ve şehit ailesine yardımlarını eksik etmiyorlar. Kimileri bana yardım geldiğini görünce 'Bu zaten aylık almıyor mu? Niye buna hala yardım geliyor.' diyor. Ben bunu duyunca çok üzülüyorum. Allah onlara da versin." diye konuştu.

Aslen eşinin ve kendisinin Ağrılı olduğunu kaydeden Gündüz, "Türk milleti özellikle de Erzurum insanı şehide ve şehit ailelerine en iyi şekilde sahip çıkıyor. Kimileri yardım gönderiyor adını bile söylemiyor. Yardımı getirene soruyorum 'Kim gönderiyor bu yardımı' diye, o da 'Adının verilmesini istemiyor' diyor. Böyle iyi insanlarda var. Yardım yapıyorlar adlarını söylemiyorlar. Allah onlardan da razı olsun." şeklinde konuştu. Komşularının kendisini yalnız bırakmadığını da sözlerine ekleyen Gündüz, komşularından çok memnun olduğunu aktardı.

Alınteri Derneği Başkanı Aydın Yıldız da, "Böyle bir günde teyzemiz adına özellikle tüm şehit annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum. İnşallah biz bu ziyaretleri sürekli hale getireceğiz. Şehit annelerimizin ziyaretinde bulunup sıkıntılarını öğreneceğiz. Hayır sahiplerinin yardımlarını iletmeye çalışacağız. İnsanımız yardımı çok sever. Ama nereye yardım edeceğini bilemiyor. Biz bilinçli olarak yardım etmek istiyoruz. Biz bu konuda hayırseverlere yardımcı olacağız. Bilinçli bir şekilde yardım edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious