Şehit annesinin ağlatan anısı

Şehit annesinin ağlatan anısı.11076
  • Giriş : 24.02.2008 / 20:11:00

Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda vatani görevini yaparken iki gün önce Kuzey Irak'a düzenlenen sınır ötesi harekata katılan Komando Çavuş Atalay Şeker (21) şehitlik mertebesine yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şehit Şeker'in, Ardahan'ın Posof ilçesi Çambeli köyündeki evinde yas hakim. Anne Aydanur Şeker, oğlunun iki gün önce eve telefon açıp, "Anne, operasyona gidiyorum, dua et" dediği, kendisinin de, "Ben de dualarım senin ve tüm Mehmetçiklerin üzerine olsun dedim. Sağ ol anne dedi. Şehit haberi geldi" diye konuştu.

Vatani görevini tamamlamasına 5 ay kala şehit olan Komando Çavuş Atalay Şeker'in babası Orhan Şeker ise, "Operasyona çıkmadan 2 gün önce konuştuk. Operasyona gidiyoruz baba, beni düşünme, bir terör kampı var, vurup geri döneceğiz. Vatan sağ olsun, Allah geride kalanlara sabırlar versin. Allah Mehmetçiği korusun" diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamayan şehidin kız kardeşi Behice Şeker, "Ağabeyimi çok seviyordum. Allah bütün Mehmetçiklere yardım etsin" dedi.

Dört kardeşin en büyüğü olan ve şehit olan askerin 14 yaşındaki en küçük erkek kardeşi Erol Şeker de, "Vatan sağ olsun, diğer kalan askerler sağ olsun, ağabeyimiz bu vatana şehit düştü" diye konuştu.

Bu arada, Posof Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise şehidin ailesini ziyaret etti. Kaymakam Çağlar, "Şehidimiz dinimizin gereği inancımızın gereği peygamberlikten sonra en yüksek mertebeye ulaşmıştır. Ne mutlu ki bir faninin ulaşabileceği en yüksek mertebeye ulaştı" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious