Şehit annesinin feryadı yürek dağladı

Şehit annesinin feryadı yürek dağladı.16154
  • Giriş : 25.05.2009 / 22:58:00

Van'daki hastanede şehit düşen polis memuru Ufuk Şentürk'ün annesinin feryatları duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. "

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde dün meydana gelen patlama sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı Van'daki hastanede şehit düşen polis memuru Ufuk Şentürk için Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Anne Leyla Şentürk'ün feryatları duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. "Damat geliyor, gelin nerede?" diye feryat eden anne Şentürk, "Sana kız bakmaya geliyordum. Nasıl kıydınız?" dedi.

Törene şehidin ailesinin yanı sıra İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Hakkâri Valisi Muammer Türker ile meslektaşları, vatandaşlar ve askeri erkân katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından şehit Şentürk'ün özgeçmişi okundu. 2 kardeş olan Şentürk'ün 2005 yılında Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduğu ve ilk görev yerinin İstanbul olduğu belirtildi. 2007 yılında Hakkâri'nin Yüksekova ilçesine tayini çıkan Şentürk'ün trafik polisliği yaptığı ifade edildi.

Böyle günlerde söz söylemenin zorluğuna dikkat çeken Hakkâri Valisi Muammer Türker, şehidin vatandaşların huzur ve güvenini sağlamak için görev yaptığını söyledi.

Hain bir saldırı sonucu Şentürk'ü kaybettiklerini anlatan Türker, şehidin o gün izinli ve sivil olduğunu kaydetti.
Patlama sırasında şehidin yerinde başka insanların da bulunabileceğine dikkat çeken Türker, terörün sivil ayırt etmediğini belirterek "Allah onu bizden şehit olarak aldı. Şehit olduğu için ne kadar övünsek azdır. Şehit olması, acılarımızı biraz olsun hafifletiyor." dedi.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ise acılarının sonsuz olduğunu vurguladı. Şehidin vatandaşların daha rahat bir ortamda yaşamaları için orda bulunduğunu dile getiren Köksal, acıların paylaşıldıkça azalacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay da şehidin kardeşinin de polis olduğunu ve emaneti diğer arkadaşlarıyla birlikte sürdüreceklerini ifade etti.

Can kaybı olmasın, anne babalar bu acıları yaşamasın diye çalıştıklarını vurgulayan Atalay, vatandaşların huzuru için görev yaptıklarını belirterek "Ufuk'un suçu nedir, suçu var mıydı? Vatandaş güvende olsun diye çalışıyordu. Hain bir bomba ile kaybettik. Teröre can vermemek için uğraşıyoruz. Bu mesleğin içinde can vermek vardır. Mesleğe girenler bilir. Terörü lanetliyoruz. Ailesine sabırlar diliyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim okunup dualar edildi. Daha sonra Şehit naaşı cenaze aracına taşındı.

Şehit polis memuru Ufuk Şentürk'ün annesi Leyla Şentürk ile Ali Şentürk'ün ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*