Şehit annesinin yürekleri yakan sözleri!

Şehit annesinin yürekleri yakan sözleri!.13141
  • Giriş : 22.10.2007 / 19:01:00

Hakkari'de şehit düşen Piyade Er Yavuz Öztürk, şehit olduğu gün sabah namazı sonrası anne Fatma Öztürk'ün (50) rüyasına girerek, helallik istemiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Piyade Er Yavuz Öztürk'ün annesi Fatma Öztürk, oğlunun cenazesinin gelmesini Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesi Göçerli köyünde gözü yaşlı bir şekilde bekliyor. Güçlükle ayakta duran anne Öztürk, şehit oğlu için, "Oğlum yolların çok uzakmış iki gün oldu hala gelmedin. Gel artık yavrum." diye ağıt yakıyor.

Oğlu ile en son Ramazan Bayramı'ndan 6 gün önce görüştüğünü aktaran anne Fatma Öztürk, "Oğlum bana telefonda 'Ana iki gönül arasında kaldım. Bir gelmek istiyorum, birde gelmemek istiyorum. Sizi görmek için gelmek istiyorum. Ama askerliğimin bir ay daha önce bitmesi ve bir an önce size kavuşmak için de gelmek istemiyorum. Ayrıca memleketime gelirken yolda durduruyorlarmış, asker diye seçip alıyorlarmış. Onun için gözüm yemiyor.' demişti." diye konuştu.

Oğlunun şehit düştüğü günün sabahında rüyasına girdiğini anlatan Öztürk, şunları söyledi: "Benim oğlum dün rüyamda yanıma geldi. Onu en son rüyamda gördüm. Sabah namazını kıldıktan sonra yattım. Yattıktan hemen sonra rüyamda yavrum yaralı yüzü ile başucuma geldi. Yüzü yaralı bir şekildeydi. Bende oğluma 'Yavuz'um geleceğim diye haber vermeden geldin.' dedim. O da 'Ana uzmanlarım gönderdi beni sana helalleşmem için' dedi. Başucuma gelerek oğlum benden helallik istedi. Ben helal olsun yavrum sana hakkım dedim."

Şehit olduğu günün bir gün öncesi oğlu Yavuz ile telefonla görüşmek istediğini ancak görüşemediğini anlatan anne Öztürk, "Dün sabah namazından sonra rüyamda kendisi yanıma geldi. Öğle namazından sonra şehit olduğu haberini aldım. Ben onun askerliğini bitirip gelmesini bekliyordum. Askerden gelince düğününü yapacaktım. Çeyizlerini hazırlamaya başlamıştım. Ama nasip değilmiş, kendisi gelmedi. Cenazesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Oğlunu vatan için yetiştirdiğini dile getiren acılı anne Fatma Öztürk, oğlunun bu vatan için şehit düşmesinden gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan Piyade Er Yavuz Öztürk ve Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal için yarın Dinar ilçesinde cenaze töreni düzenlenecek. Dinar'da öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra şehit Er Öztürk Göçerli, şehit Uzman Çavuş Gürdal'da Burunkaya köyünde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious