Şehit askerin evine ateş düştü!

Şehit askerin evine ateş düştü!.12248
  • Giriş : 22.04.2008 / 18:26:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün mevkiinde mayının patlamasıyla şehit düşen Komando Çavuş Tuncay Özdemir'in Sakarya'nın Karapürçek ilçesindeki evinde yas var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kardeşiyle dün akşam konuştuğunu belirten ağabey Alaattin Özdemir, "İzine gelmesini söyledim, ancak 'Bu işi bitirmeden dönmeyeceğim. İzine gelirsem timdeki arkadaşlarım bir kişi eksilir' cevabını verdi" dedi.
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün bölgesinde terör örgütünün yola döşediği mayının patlaması sonucu Komando Çavuş Tuncay Özdemir şehit oldu.

3 çocuklu Mehmet ve Firdevs Özdemir çiftinin ortanca çocuğu olan Tuncay Özdemir'in şehit olduğu bilgisi evlerine bugün öğle saatlerinde ulaştı. Şehit Tuncay Özdemir'in annesi, babası ve kardeşleri ölüm haberi sonrasında gözyaşlarına boğuldu. Karapürçek Kaymakamı Soner Karataşoğlu, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çoruhlu ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Eray Çakır da şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Tezkeresine 90 gün kala şehit düşen kardeşi Tuncay'la iki gün önce telefonda konuştuğunu belirten ağabey Alaattin Özdemir, şöyle konuştu: "Telefon görüşmemizde, vatan görevini en iyi şekilde yaptığını söyledi. Beni düşünmeyin, vatanı en iyi şekilde koruyoruz dedi.

İki gündür arazideydiler, bir gün istirahate gelmişlerdi. Tekrar göreve çıkmışlardı. Morali çok iyiydi. Kardeşim şehit olmak için elinden gelen herşeyi yaptı."

Bu vatan için kardeşinin izine gelmeyi bile tercih etmediğini anlatan Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

"Arkadaşlarımı yalnız bırakmam diye izine gelmedi. İzine gelirsem tim eksilir, bu arkadaşları yalnız bırakamam dedi. Dün akşam telefonla konuştuktan sonra sabaha karşı rüyamda gördüm. Çok güleryüzlü bir şekildeydi. 'Bir gezip göreyim, gideceğim. Tüm Karapürçek'e selam söyle. Babamın alnını dik bırakacağım bu dünyada' dedi. Kardeşim bu vatan için gitti. Tecilliydi, Isparta acemi birliğinde görev yaptı ilk önce. Bütün operasyonlarda görev yaptı. O psikolojiye rağmen kendisi yılmadı. Güneş operasyonunda en yakın arkadaşını kaybetti. Ona rağmen görev yapmayı sürdürdü."

Baba Mehmet Özdemir de oğluyla 3 gün önce telefonla görüştüğünü söyledi. Şehidin annesi Firdevs Özdemir'in oğlunun şehit haberini aldıktan sonra büyük acı yaşadığı ve fenalaşarak doktor kontrolünde tutulduğu öğrenildi.

Komando Çavuş Tuncay Özdemir yarın Karapürçek'te düzenlenecek tören sonrasında son yolculuğa uğurlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious