Şehit askerler dualarla uğurlandı

Şehit askerler dualarla uğurlandı.16380
  • Giriş : 12.04.2009 / 16:24:00

Şırnak'ta, önceki gün teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 2 asker, İstanbul'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ta bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda şehit düşen piyade er Tuncay Türken'in cenazesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle İstanbul'da toprağa verildi.

Şehit er Türken (21) için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde düzenlenen törende, şehidin babası Cemal Türken ve annesi Şaziye Türken taziyeleri kabul etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de camiye gelişinin ardından şehidin anne ve babasına taziyede bulundu.

Cenaze namazı başlarken camiye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte ön safta yer aldı. Başbakan Erdoğan, bu sırada şehidin 8 yaşındaki kardeşi Yasin'i önünde tutarak cenaze namazını kıldı. Başbakan Erdoğan, namazın ardından şehidin anne ve babasına taziyelerini sundu.

Şehit er Tuncay Türken'in naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da katılımıyla oluşturulan kortej eşliğinde bir süre taşınan Türken'in cenazesi, daha sonra ulaştırıldığı Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Devlet Bakanları Mehmet Şimşek ve Murat Başesgioğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile üst rütbeli askeri erkan, şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

BABA OCAĞINDA HELALLİK İSTENDİ

Şırnak'ta şehit düşen Piyade Er Emre Anşin'in Türk bayrağına sarılı naaşı helallik alınması için baba ocağına getirildi. Şehit er Emre Anşin'in Haydarpaşa'daki GATA'dan alınan cenazesi 15.00 sıralarında helallik için Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi Kaya Sokak'taki evine getirildi. Cenaze, sabah saatlerinden itibaren bekleyen ailesi ve yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı. Cenazenin gelmesinden önce toplanan kalabalık bölücü örgüt aleyhine sık sık sloganlar atarken bir yandan da tekbir getirdi. Cenazenin gelmesinin ardından ailesi ve vatandaşlardan helallik istendi. Şehidin ailesinin metanetli duruşları dikkat çekti. Şehit erin tabutuna karanfiller bırakıldı. Bu arada şehit erin evine büyük bir Türk bayrağı asıldığı görüldü.

Daha sonra cenaze aracına konulan şehit erin naaşı evinden Selimiye Camii'ne götürüldü. Burada ikindi namazını müteakiben cenaze namazı kılınacak ve tören düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*