Şehit askerlerimiz memleketlerine uğurlandı

Şehit askerlerimiz memleketlerine uğurlandı.9516
  • Giriş : 12.08.2008 / 11:24:00

Teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan 9 askerimiz törenle memleketlerine uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzincan'ın Kemah ilçesinde bir askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan askerler düzenlen törenle gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı.

Erzincan Askeri Hastanesi'nde 9 asker için tören düzenlendi. Törene, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Erzincan Valisi Ali Güngör ve 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törene katılan vatandaşlar duygusal anlar yaşarken vatanın her karış toprağı için canlarıyla mücadele edeceğini gözyaşlarıyla anlattılar. Törenin ardından şehitlerin cenazeleri, ambulanslar havaalanına götürülerek buradan uçakla memleketlerine gönderildi.

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu Kara Pilot Kurmay Yarbay Miktad Şamdanlı, jandarma uzman çavuşlar Selim Kabakaş ve Gökhan Kuvat, erler Barış Demir, Adem Bilaloğlu, Aydın Ener, Murat Atsen, Abdurrahman Polat ve Önder Muratoğlu şehit olmuş, Jandarma Yüzbaşı Yılmaz Tangül ile Jandarma Er Ali Uzun ise yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*