Şehit Asteğmen Zafer Oluk son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Asteğmen Zafer Oluk son yolculuğuna uğurlandı.15116
  • Giriş : 07.05.2008 / 16:22:00
  • Güncelleme : 07.05.2008 / 16:57:37

İstanbul'da vatani görevini yaparken elektrik akımına kapılarak şehit düşen Tank Asteğmen Zafer Oluk, memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı. Henüz bir aylık evli olan şehit asteğmenin eşi, tabuta sarılarak ağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yaparken trafoyu tamir ettiği sırada elektrik akımına kapılarak terhisine 2 ay kala şehit olan ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu 31 yaşındaki Zafer Oluk için bugün memleketi Adana'da askeri tören düzenlendi.

Sabancı Merkez Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, aynı okuldan mezun olduğu ve bir ay önce evlendiği eşi Güldem Oluk (25), Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak dakikalarca ağladı.

Genç kadın, eşinin fotoğrafına bakarak uzun süre gözyaşı döktü.

Güçlükle ayakta duran ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Güldem Oluk, tabutun cenaze aracına bindirilerek mezarlığa götürülmesi sırasında, "Ne olur bizi de götür. Senin yokluğuna dayanamıyorum. Canım, beni yalnız bırakma" diye ağıt yaktı. Güldem Oluk'u, şehidin babası Ahmet (55) ve annesi Müşerref Oluk (50) teskin etmeye çalıştı. Oluk çiftinin bir ay önce resmi nikah kıydığı, düğün için askerlik dönüşünü bekledikleri öğrenildi.Cenaze töreni öncesi rahatsızlanan ve serum takılan annesi Müşerref Oluk da, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna bakarak, "Seni ölesiye bekledim. Ama senin Türk bayrağına sarılı tabutun geldi. Sen benim artık şehidimsin. Canım, bebeğim hakkını helal et" diye ağladı.

Daha sonra komutanlar, şehidin anne ve babasının elini öperek baş sağlığı dilediler.

Öğle namazının ardından Adana Müftüsü Mehmet Barış cenaze namazını kıldırdı. Cenaze namazının ardından şehidin tabutu, silah arkadaşlarının omuzunda top arabasına kadar taşındı. Şehit Asteğmen Zafer Oluk Asri Mezarlık'taki şehitliğe götürülerek burada toprağa verildi.

Cenaze törenine; Adana Vali Vekili Mehmet Demir, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aytaç Bilgen, 6. Kolordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Bülent Tunçay, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cengiz Akın, İncirlik Tank Üs Komutanı Tuğgeneral Mehmet Yılmaz Erdoğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious