Şehit Astsubay Emre Bolat toprağa verildi

Şehit Astsubay Emre Bolat toprağa verildi  .16502
  • Giriş : 24.02.2008 / 14:40:00

mayının patlaması sonucu şehit olan Astsubay Bolat'ın (28) cenazesi, Eskişehir'de toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bingöl'ün Yedisu ilçesi kırsalında, terör örgütü PKK üyelerince döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Muhabere Kıdemli Astsubay Üstçavuş Emre Bolat'ın (28) cenazesi, Eskişehir'de düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

TSK Eskişehir Asker Hastanesinden ambulansa konulan Şehit Astsubay Üstçavuş Bolat'ın cenazesi, törenin yapılacağı Reşadiye Camisi'ne getirildi.

Çorlu'da bir tekstil fabrikasında çalışan şehit Astsubay Üstçavuş Bolat'ın 6 aylık eşi İlknur Bolat, tören alanına ambulansla getirildi. Törende, Şehit Astsubay Üstçavuş Bolat'ın ayakta duramayan annesi Cumaziye Bolat, kardeşleri Yunus ve Esra, askerler ve yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez, MHP Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, 1. Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, İl Jandarma Alay Komutanı Zafer Cengiz, alt kademe belediye başkanları Burhan Sakallı, Tacettin Sarıoğlu, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Murat Canözer, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş da şehidi son yolculuğuna uğurladı.

Törenin yapıldığı cami avlusunu dolduran vatandaşlar, terör örgütü PKK, Demokratik Toplum Partisi (DTP) ve ABD aleyhinde sloganlar attılar. Bazı vatandaşlar, ''Kahrolsun PKK'' ve ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' sloganı attı.

Şehit Astsubay Üstçavuş Bolat'ın cenazesi, kılınan namazın ardından Kanlıpınar Şehitliği'ne defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious