Şehit Astsubay gözyaşlarıla toprağa verildi

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Şehit Astsubay Gürsel Can Tunceli'de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cenazeye katılan 3 bine yakın kalabalık terörü lanetledi. Şehit Astsubay Gürsel Can'ın cenazesi için Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Şehit Astsubay'ın öz geçmişi okunurken şehit yakınları sinir krizleri geçirdi. Eşi Neşe Can gözyaşlarına boğulurken, asker elbisesi giyen ve elinde Türk bayrağı taşıyan oğlu Oğuzhan(5) olan bitenleri sessizce seyretti.

Törende konuşan Yarbay Atilla Gökesaoğlu, ülkenin birlik ve bütünlüğünün kimsenin bozmaya gücü yetmeyeceğinin vurguladı.

Yarbay Gökesaoğlu, vatan için her zaman ölmeye hazır olduklarını belirtti. Konuşması sırasında duygulanan yarbay sık sık konuşmasını kesmek zorunda kaldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenin ardından şehit astsubayın Türk bayrağına sarılı cenazesi omuzlarda taşınarak tekbirler arasında Çelebiağa Camii'ne getirildi.

Cenazeye katılan yaklaşık 3 bin kişi yol boyu "Kahrolsun PKK", "Aponun itleri yıldıramaz bizleri", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" slogaları attı.

Ayakta durmakta güçlük çeken şehit yakınları Vali Mustafa Erkal ve Tümgenaral Osman Eker tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Tümgeneral Osman Eker, terör örgütünün kökünü kazıyacakları sözünü verdi.

Tören alanında bulunan şehit yakını genç bir kadın, "Kadınlarımız dul kalmasın, çocuklarımız yetim kalmasın. Bizi de askere alın." diyerek tepkisini dile getirdi. Cenazeye katılan bir vatandaş, "Sahte kabadayı istifa. Devlet göreve" yazılı bir pankart açtı.

Şehit Astsubay'ın cenazesi öğle namazının müteakip kılınan cenaze namazının ardından ale mezarlığına defnedildi. Bu arada havanın sıcak olması nedeniyle askerler cenazeye katılan vatandaşlara sık sık su dağıttı.

Törene, Tunceli Valisi Mustafa Erkal, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgenaral Osman Eker, daire amirleri, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious