Şehit Astsubay toprağa verildi

Şehit Astsubay toprağa verildi.12150
  • Giriş : 26.02.2008 / 18:08:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü operasyonda şehit olan Astsubay Çavuş Ahmet Deniz Varol'un cenazesi, Manisa'nın Salihli ilçesinde askeri törenin ardından toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari Dağ Komando Tugayı'nda görevli Astsubay Çavuş Varol'un cenazesi, askeri uçakla getirildiği Akhisar Hava Meydan Komutanlığı'nda törenle karşılandı. Askerlerin omzunda taşıdığı Varol'un cenazesi, ambulansla Salihli'ye götürüldü. Akhisar ve Salihli ilçeleri arasındaki yerleşim birimlerinde yol boyunca dizilen vatandaşlar cenazeyi, Türk bayraklarıyla selamladı.

Terör örgütüne tepki gösteren vatandaşlar, ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' şeklinde slogan attı. Şehit Astsubay Varol'un naaşını taşıyan ambulans, Salihli'ye gelişinde de kalabalık vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Salihli'de ilk olarak Cumhuriyet Mahallesi 342 Sokak'taki evinin önüne getirilen cenazeyi, ailesi, yakınları ve komşuları, Türk bayraklarıyla selamladı. Tekbir getiren Salihliler, burada da terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı.

Şehit astsubayın cenazesi daha sonra Karaman Camisi'ne getirildi. Cenaze töreninde, kendisi de emekli astsubay olan baba Abdullah Varol, anne Hatice Varol, deniz astsubay olarak görev yapan kardeşi Oktay Varol, küçük kardeşi Vural Varol'u Salihlililer yalnız bırakmadı.

Törene, şehidin ayrıldığı eşinden olan 4 yaşındaki oğlu Uysal da annesiyle birlikte katıldı. Şehit Astsubay Varol'un ikindi vakti kılınan cenaze namazına, Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Mehmet Çerçi, İsmail Bilen, MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Gürbüz Kaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Naim Babüroğlu, Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir de katıldı.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları çelenk gönderdi. Cenaze namazını kıldıran Salihli Müftüsü Özdemir Karabey, namaz öncesi yaptığı konuşmada, her Türk evladının vatanı için şehitliğe hazır olduğunu belirterek, ulaşılabilecek en güzel mertebenin şehitlik olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensuplarının vatan için bugüne kadar çok sayıda şehit verdiğini ifade eden Karabey, vatanı korumak için ölen insanların, bu en büyük mertebeye ulaştığını kaydetti. Cenaze namazının ardından şehit astsubayın naaşı, tören birliği tarafından omuzlara alınarak askeri bando eşliğinde Salihli-Ankara Kara Yolu Kavşağı'na kadar taşındı.

Şehit astsubayın fotoğrafı, deniz astsubay olarak görev yapan kardeşi Oktay Varol tarafından taşındı. Askeri törenin ardından cenaze arabasına konulan Varol'un naaşı, Karayahşiye köyünde toprağa verildi. Bu arada, Şehit Astsubay Çavuş Ahmet Deniz Varol'un 27 Ocakta, yıllık izninin 15 günlük bölümünü kullanmak üzere memleketi Salihli'nin Karayahşiye köyüne geldiği, izninin 5. gününde, birliğinden gelen emirle görev yeri Hakkari'ye döndüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious