Şehit astsubay toprağa verildi

  • Giriş : 07.08.2007 / 16:05:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:29:45

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Mahmut Özdemir, Ankara'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocatepe Camii'nde düzenlen cenaze törenine, Özdemir'in ailesi ve yakınları ile Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanları Ali Babacan ve Beşir Atalay bazı bakanlar ve kuvvet komutanları katıldı.

Camiye gelişinde Özdemir'in babası Serhat, annesi Ayşe ve eşi Gizem Özdemir'e başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Sezer, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazında bakan ve komutanlarla saf tuttu.

Kocatepe Camii çevresindeki cadde ve sokaklar tören nedeniyle trafiğe kapatıldı, bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Cami avlusunda ise vatandaşların yer aldığı bölüm ile şehit ailesi, basın ve protokolün bulunduğu bölüm polis barikatıyla ayrıldı.

Camii avlusunda ellerinde Türk bayrakları bulunan bir grup "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" ve "Askere uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar atarak, tekbir getirdi.


Öğle namazının ardından cenaze namazına geçmek isteyen ancak barikat nedeniyle geçemeyen bazı vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Cenaze namazının ardından Özdemir'in cenazesi bir süre askerlerin omuzunda taşındı, ardından top arabasına konuldu.

Şehit Astsubay Mahmut Özdemir'in cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious