Şehit astsubayın 3 oğlu tabutun başında nöbet tuttu

Şehit astsubayın 3 oğlu tabutun başında nöbet tuttu.18913
  • Giriş : 22.05.2008 / 16:57:00
  • Güncelleme : 22.05.2008 / 16:58:34

Mardin'in Nusaybin ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan Yücel Koç'un cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mardin'in Nusaybin ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan jandarma uzman çavuş Yücel Koç'un cenazesi toprağa verildi.

Nusaybin ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yücel Koç için Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Kazım Karabekir Camisi'nde cenaze namazı kılındı.

Koç için Kaymakamlık binası önünde düzenlenen törene, Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halil Helvacıoğlu, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ferit Güler, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Kars Belediye Başkan Vekili Nesim Güngör, İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, Sarıkamış Kaymakamı Rahmi Köse, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Törende konuşan, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Murat Şeviktürk, ''Vatanın bölünmez bütünlüğüne kast etmek isteyen hainler, bu mücadelede kendilerine menfaat sağlamak isteyenler ve onların işbirlikçileri bu emellerine ulaşamayacaklardır'' dedi.

Türk milletinin vatanı, milleti, barağı uğrunda her zaman, her yerde mücadele etmesini bildiğini belirten Binbaşı Şeviktürk, ''Dünya var oldukça aynı mücadeleyi büyük bir kararlılık içerisinde sürdüreceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zaman Türk milletinin şahlanış zamanıdır. Zaman birlik ve beraberliğin en yüksek mertebeye ulaştığı zamandır'' diye konuştu.VATAN SAĞ OLSUN

Baba Şerafettin Koç ise, oğlunun vatan için şehit olduğunu belirterek,''Vatan sağ olsun. Oğlumun kanı yerde kalmayacaktır'' dedi.

Elif Koç da, eşinin vatanı için şehit olduğunu ifade ederek, ''Yüceller ölmez. Buradaki herkes bir Yücel'dir. Üç oğul büyütüyorum. Onlar da babaları gibi kahraman olacak'' diye konuştu.Bu arada, Koç'un cenaze namazını Sarıkamış Müftüsü Nejdet Arman kıldırdı.

Koç'un cenazesi daha sonra Akören köyünde defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious