Şehit babaları kahraman oğularını ziyaret etti

Şehit babaları kahraman oğularını ziyaret etti.16677
  • Giriş : 15.06.2008 / 14:31:00

Babalar Günü'nde Edirnekapı Şehitliği'nde hüzün, gözyaşı ve gurur vardı. Evlatlarını vatan uğruna şehit veren babalar mezarlarını ziyaret ederek oğullarıyla dertleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Oğlu 1994 yılında Tunceli'de şehit düşen Dilaver Karayazı kendisini görüntüleyen basın mensuplarını ve ziyarete gelen vatandaşları duygulandırdı.

Edirnekapı Şehitliği'ni ziyaret eden şehit yakınları duygulu anlar yaşadı. Oğlu Murat'ı bir çatışmada 7 arkadaşıyla birlikte şehit verdiklerini belirten Dilaver Karayazı, oğlunun mezarını suladı. Yakasına oğlunun şehadeti nedeniyle verilen Devlet Övünç Madalyasını ve İstiklal Gazisi olan rahmetli babasının madalyasını takan Dilaver Karayazı, "Bugün Babalar Günü. Normalde oğullar babalarını ziyaret eder ama ben şehit babasıyım o yüzden ben onun ayağına geldim. Çok mutlu ve onurluyum. Çünkü ben bu albayrak ve şanlı vatan için şehit olmuş bir evladın babasıyım. Ne mutlu bana ki oğlum şehit, babam ise İstiklal Gazisi. 4 oğlum daha var gerekirse seve seve onları da şehit veririm. Yeterki vatan sağolsun" diye konuştu.

1995 yılında mayına basarak şehit düşen Jandarma Komando Asteğmen Özdemir Onarangil'in ise minik bir ziyaretçisi vardı. Merve Kızılağıl(8) hiç görmediği dayısının Babalar Günü'nü kutlamak için mezarının başına geldi. Mezarlığa çiçek bırakan ve dua eden minik Merve, "Dayımı hiç görmedim. Ama Babalar Günü'nde ziyaret etmek istedim." diye konuştu.

Acılı anne Perihan Sucu ise her Babalar Günü'nde acısının katlandığını dile getirdi. Yıllar önce oğlu nöbet sırasınde şehit düşen gözü yaşlı anne," Benim oğlum Babalar Günü'nde şehit düştü. Ben o yüzden her babalar gününde büyük üzüntü yaşıyorum. Zaten babasız büyüyen evladım Babalar Günü'nde şehit düştü" şeklinde konuştu. Anne Perihan Sucu'nun konuşmaları şehitliğe ziyarete gelen bir vatandaşı da duygulandırdı. Vatandaş şehitler için yazdığı şiiri şehitlik içerisinde gür bir sesle okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious