Şehit babanın kızından feryat

Şehit babanın kızından feryat.15234
  • Giriş : 09.10.2008 / 15:24:00

Diyarbakır'da şehit olan polis memuru Duran Karabuğaş, memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi. Şehit polisin 16 yaşındaki kızının feryadı yürekleri dağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ŞEHİT POLİSİNİN KIZININ FERYADI YÜREKLERİ DAĞLADI

Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Duran Karabuğaş, memleketi Kahramanmaraş'ın Şahinkaya beldesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Babasının şehit haberini havaalanında öğrenen 16 yaşındaki Tuğba'nın feryadı ise yürekleri dağladı.

Şehit polis memuru Duran Karabuğaş'ın cenazesi helikopterle Diyarbakır'dan Kahramanmaraş'a getirildi. Şehit polisin cenazesi daha sonra ambulansla Kahramanmaraş'a 52 kilometre uzaklıkta bulunan Şahinkayası beldesine getirildi. Şehit haberini alan yakınları ise baba İbrahim Karabuğaş'a taziye ziyaretinde bulunurken, 65 yaşındaki babanın metaneti ise dikkat çekti.

Oğlunu bu vatana şehit verdiği için mutlu olduğunu söyleyen baba İbrahim Karabuğaş, birlik ve beraberliğin korunduğu sürece hainlerin hiç bir şey yapamayacağını ifade etti.

Cenazenin törenin yapılacağı Yeşilova Cami önüne getirilişi sırasında feryatlar yükseldi. Şehidin Yozgat'ta öğrenim gören kızı Tuğba Karabuğaş babasına son kez dokunabilmek için polislere yalvardı. Şehit polis memuru Karabuğaş'ın cenazesi daha sonra baba evine getirildi. Bu sırada cenaze başında toplanan yakınları hem gözyaşı döktü hem de teröre lanet etti. Cenaze daha sonra yeniden tören alanına getirildi. Babasının cenazesi başında biran olsun ayrılmayan Tuğba Karabuğaş kardeşi Mustafa ile birlikte polislerle birlikte nöbet tuttu.

Cenaze namazının kılınmasının ardından şehit polis memuru Duran Karabuğaş'ın cenazesi Yeşilova mahallesindeki aile mezarlığına defnedildi.

Evli ve 4 çocuk babası olan şehit polis memuru Duran Karabuğaş, 12 yıl TBMM'de çalışmıştı. 3 yıl önce şark görevi için Diyarbakır'a tayini çıkan Karabuğaş, Gaffar Okan Polis Meslek Yüksek Okulu'nda çalışıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*