Şehit babası: Buna bir çare bulmalı!

Şehit babası: Buna bir çare bulmalı!.7583
  • Giriş : 20.09.2008 / 00:19:00
  • Güncelleme : 19.09.2008 / 21:31:42

Şehit babası devleti yönetenlerden profesyonel terör timleri kurmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziler Günü'nde şehit oğlunun "Devlet Övünç Madalyası"nı alan baba Sezai Okay, duydukları acının bir türlü dinmek bilmediğini belirterek, devleti yönetenlerden profesyonel terör timleri kurmasını istedi.

Bursa'da Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan Gaziler Günü kutlamalarına Bursa Valisi Şahabettin Harput, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Baykurt, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetim Derneği, Emekli Subaylar Derneği, Emniyet Teşkilatı, Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Derneği, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, 5 şehit yakını ile 9 gaziye Devlet Övünç Madalyası verildi. Bursa Valisi Şahabettin Harput, şehit Süleyman Satır'ın babası Orhan Satır'a madalyasını verirken Tuğgeneral Osman Baykurt ise şehit Zeki Burak Okay'ın babası Sezai Okay'a madalyasını verdi. Törende şehit yakınlarının duygulu anlar yaşadığı gözlendi.

Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Öğretmen Binbaşı Ali Koyunoğlu, şunları kaydetti: "Ülkemizin bağamsızlığı, vatanın bölünmez bütünlüğü milli birlik ve beraberlik uğruna, canlarını vatan ve millet için seve seve feda etmeyi göze alarak gazillik ünvanını alan fedakar gazilerimizin bu mutlu gününü kutlamanın heyecanı içindeyiz. Gaziler geçmişle gelecek arasında köprüdürler. Çünkü gazi, ülkelerin geçmişteki başarılarının yansımalarıdır. Çünkü gazi ülkelerin gurur duydukları tarihlerin bayraktarıdır."
"ACIMIZ DİNMEK BİLMİYOR"

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen Asteğmen Zeki Burak Okay'ın babası Sezai Okay ise, tören sonunda CİHAN muhabirinin sorularını cevapladı. Madalya alırken gözyaşlarını tutmakta zorlanan acılı baba, yaşadıkları acının bir türlü hafiflemediğini söyledi. "Bunu tarif etmek mümkün değil, bu üzüntü ancak yaşayarak bilinebilir" diyen baba Okay, insanların anneleri-babaları da ölüyor ama evlatların ölmesinin büyük bir acı olduğunu dile getirdi.

Kendilerini teselli eden tek unsurun evlatlarının bu vatan için, bayrak ve Cumhuriyet için şehit olması olduğunu vurgulayan Okay, bu ülkede insanların gözünü kırpmadan canlarını vatana feda edebileceğini kaydetti. Devletin artık ölümleri acıları durdurmasını isteyen Okay, şöyle konuştu: "5 yaşında eline silah almış insanlarla bizim el bebek - gül bebek yetişmiş çocuklarımızın başetmesi mümkün değil. Mutlaka buna bir çare bulmamız lazım. Askerimizle, polisimizle, bu ülkeyi idare edenlerle bunu yapmak zorundayız. İstiklal harbinden bu yana yabancıların emelleri ortada. Bu ülkeler hala bu terör örgütünü destekliyor. Bizim çocuklarımızı vuran silahlar Amerikan silahı olduğu, Rus silahı olduğu, Yunan silahı olduğu herkes tarafından biliniyor. Bizim düşmanlarımız hep aynı. Dünyanın 9. büyük, Avrupa'nın en büyük ordusu ile bunlarla rahatlıkla başedebilmeliyiz. Ama mutlaka profesyonel terör timlerini oluşturarak bunu yapabiliriz. Başka türlü mümkün değil. Bu ülkeyi yönetenler bu tür tedbirler mutlaka almalılar. Annelerimiz babalarımız artık bu acıyı yaşamasın. Çok zor bir şey. Allah kimseye bu acıyı vermesin."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*