Şehit babası: Keşke biz de orda şehit olsaydık

Şehit babası: Keşke biz de orda şehit olsaydık.7031
  • Giriş : 24.02.2008 / 01:18:00
  • Güncelleme : 24.02.2008 / 00:26:58

Şehit olan Sağlıkçı Astsubay Selam Kemer'in Babası Abdullah Kemer; "Keşke oğlumla birlikte şehit olsaydık" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuzey Irak'a dün başlayan kara harekatında teröristlerle girilen sıcak çatışmada dün gece şehit olan 5 askerden Astsubay Selam Kemer'in ölmeden 2 gün önce ailesine kendi fotoğraflarını gönderdiği öğrenildi. Baba Abdullah Kemer, oğlunun fotoğraflarını kargodan aldıktan 3 saat sonra ölüm haberinin geldiğini ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerine güvendiğini dile getiren şehit babası Abdullah Kemer, "Ordumuz bütün imkânlarıyla her şeyi yapmaya devam ediyor. Sinsi bir hareket, sinsi bir çatışma sonrası ilk atılan kurşun oğlumu vurdu, onu şehit etti. İnşallah askerlerimiz bu işi bitirir. Kalan tüm Mehmetçiklerin burnu kanamasın. Evlat acısını hiçbir aile tatmasın. İnşallah, terör örgütünün gözleri kör olur ve bizim askerimiz sağ salim, hiçbir zarar görmeden bu operasyondan döner" diye konuştu.

Şehit oğluyla gurur duyduğunu belirten acılı baba, evladının Türkiye için, Türkiye'nin bölünmez toprakları için şehit olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Baba Kemer: "Oğlum şehit olduğu için üzülmüyorum. Üzüntümün sebebi bir avuç çapulcu için tığ gibi delikanlı Mehmetçiklerimiz gidecek ona üzülüyorum." ifadelerini kullandı.Türkiye'yi bölmek isteyen insanların hiçbir emele ulaşamayacağını kaydeden şehit babası, şunları kaydetti: "Oğlun çatışmada şehit oldu dediler, artık nasıl bir çatışmadır bilmiyorum çünkü yanında değildim. Keşke bizde yanında olsaydık da biz de ölseydik. Türkiye'yi bölemeyecekler. Çünkü 1 yaşından tut 70 yaşına kadar herkes bir Mehmetçiktir"

Şehidin annesi Rabia Kemer ise oğlunun operasyona katılacağını bilmediklerini söyledi. Acılı anne, oğluyla en son 4 gün önce konuştuğunu anlattı. Sinir krizleri geçiren anne, komşuları ve yakınları tarafından teselli edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious