Şehit babası oğlunun vatan borcunu tamamlayacak

Şehit babası oğlunun vatan borcunu tamamlayacak.16285
  • Giriş : 13.10.2007 / 14:15:00
  • Güncelleme : 13.10.2007 / 13:13:30

Şehidin babası oğlunun kalan vatan borcunu tamamlamak için Askerlik Şubesi'ne başvuracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'taki hain saldırıda şehit düşen askerlerden komando er Sıddık Küçükgöz'ün babası Hamit Küçükgöz, terhisine 20 gün kala şehit düşen oğlunun kalan vatan borcunu tamamlamak için Askerlik Şubesi'ne başvuracak.

Küçükgöz'ün vefalı isteğine, kendisini bayram ziyaretine gelen milletvekilleri, "Kalan 20 günü tamamlamak için 70 milyon hazır bekliyor" cevabını vererek acılı babayı teselli etmeye çalıştı.

Bayram öncesi 15 vatan evladını Güneydoğu'daki saldırılarda şehit veren Türkiye, şehit askerlerden Çorumlu Sıddık Küçükgöz'ün babasını, şehidin cenaze töreninde tanıdı. Biricik evladını vatana şehit vermenin gururunu yaşayan Hamit Küçükgöz, törende hiç ağlamayarak terör örgütüne karşı "bizi yıkamazsınız" mesajı gönderdi. Şehit babası, al bayraklı tabut başında, "Şehidim sen rahat uyu arkanda 70 milyon var" diyerek törene katılanları gözyaşına boğdu.

İçindeki evlat acısını dindirmeye çalışan ve vatana şehit vermenin gururunu yaşayan Hamit Küçükgöz ve ailesi, Ramazan Bayramı'nı buruk geçirdi. En küçük oğullarını terhisine 20 gün kala şehit veren aile, 20 gün sonra nişanlayacakları çocuklarının mezarı başında gözyaşı döktü. Uğurludağ ilçesinin Aşılıarmut köyünde yaşayan acılı ailenin tek tesellisi ise devlet büyüklerinden gelen mesajlar ve ziyaretçileri oldu. Yakınları, tanıdıkları, çevre ilçe ve köylerden gelen misafirlerin yanı sıra AK Parti Milletvekilleri şehit ailesine bayram ziyaretinde bulundu. Çorum milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Ahmet Aydoğmuş, Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz ve AK Parti İl Teşkilatı yöneticileri ailenin Aşılıarmut köyündeki evlerini ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette baba Küçükgöz, herkesle tek tek bayramlaştı.

Evin bahçesinde misafirlerini ağırlayan Hamit Küçükgöz, herkesi duygulandıran bir istekte bulundu. Terhisine 20 gün kalan şehit düşen oğlunun askerlik görevini eksik tamamladığını ifade eden şehit babası, pazartesi günü Askerlik Şubesi'ne müracaatta bulunacağını söyledi. "Benim çocuğum vatana borçlu kalmasın" diyen Küçükgöz, kalan 20 günü kendisinin tamamlamak istediğini kaydetti. Milletvekillerinden de en kısa sürede tezkereyi meclisten geçmelerini isteyen Hamit Küçükgöz, "Mehmetçiklerimizin kanı yerde kalmasın. Vatan sağolsun demekten usandık. Bu da bir yere kadar, artık bu hainlere gereken ders verilsin." dedi.

Acılı babayı teselli eden milletvekili Agah Kafkas ise Sıddık Küçükgöz'ün kalan 20 gününü tamamlamak için 70 milyonun hazır beklediğini söyleyerek, "Siz rahat olun biz yanınızdayız" dedi. Pazartesi günü tezkerenin Hükümet tarafından meclise sunulacağını ifade eden Kafkas, hafta içinde tezkerenin çıkacağını açıkladı. Şehitlerin kanının yerde kalmayacağını belirten Kafkas, şunları söyledi: "Bu devlet ebediyen yaşayacak, bu bayrak ebediyen dalgalanacak. Tarihimiz boyunca çok badireler geçirdik bunu da atlatacağız. Allah hepimize sabır versin. Kimseye evladı için üzülme demek olmaz. Biz de senin evladınız. Artık yeni bir döneme doğru ilerliyoruz. Gecenin en karanlık olduğu saat sabaha en yakın zamandır. Teröristlere gereken ders verilecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious