Şehit babası Salgar, oğlunun fotoğraflarını öpüyor

Şehit babası Salgar, oğlunun fotoğraflarını öpüyor.14690
  • Giriş : 09.10.2007 / 04:10:00
  • Güncelleme : 09.10.2007 / 00:24:12

Şehit babası Tuncay Salgar, oğlunun sık sık fotoğrafını öptü, "40 Turgay'ım olsa vatana feda olsun." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Acılı anne ise terör örgütüne sürekli lanet okudu.

Askerliğini Bolu Dağ Taburu'nda komando olarak yaparken Şırnak'a göreve giden ve 12 arkadaşıyla birlikte Gabar Dağı'nda uğradığı saldırı sonucu şehit olan Turgay Salgar memleketi Kars'ta gözyaşları ve dualar arasında toprağa verildi.

Fethiye Camii'nde ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazına Vali Mehmet Ufuk Erden, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Şeref Oguş, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, şehitin amcaı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Salgar, şehidin ailesi, askeri ve mülki erkan ile binlerce vatandaş katıldı.

Cami bahçesine ilk önce alkışlar arasında şehit yakınları geldi. Burada birbirlerine sarılarak ağıtlar yakan ve ağlayan şehit yakınlarını komutanlar teselli etmeye çalıştı.

Şehidin annesi Gülden Salgar ise basın mensuplarına dönerek, "Balamın düğününü çekmeye mi geldiniz?" diye ağıt yaktı.

"Kahrolsun PKK" diye slogan atan anneye kalabalık da eşlik etti. Acılı baba ise elinde tuttuğu şehit oğlunun fotoğrafına bakarak, "40 Turgay'ım olsa, vatana feda olsun. Gurur duyuyorum." dedi.

Bazı bayanlar baygınlık geçirirken şehidin 2 küçük kardeşi olan Mevlit ve Oktay hıçkırıklarla ağladı. Daha sonra cenaze cami önüne getirildi. Bir anda ağlama seslerinin yükseldiği alanda zorlukla ilerleyen tabut musalla taşına konuldu.

Cami bahçeni dolduran binlerce vatandaş sık sık tekbir getirip terör örgütü aleyhine slogan attı. Şehit yakınları gözyaşları arasında tabuta sarılıp ağıtlar yakarken baba Tuncay Salgar'ın oğlunun tabutunu sevmesi ve fotoğrafı öperek, "Gözlerine kurban olayım, ay-yıldızlı bayrağına kurban olayım" demesi yürekleri dağladı.

Askerlerin de gözyaşlarına boğuldukları dikkatlerden kaçmadı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve Hudut Subayı Topçu Yarbay Yalçın Derun tarafından bir konuşma yapıldı.

Derun konuşmasında, "Vatanın bütünlüğüne kastetmek isteyen hainler, zalimleri, eşkıyalar, caniler, bu mücadelede kendilerine menfaat sağlamaya çalışanlar ve onların işbirlikçileri bu emellerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla ulaşamayacaklardır." ifadelerine yer verdi.

Ardından İl Müftüsü İlyas Serenli tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Omuzlar üzerinde taşınan şehidin naşı cenaze arabasına konuldu.

Cenaze marşı eşliğinde Gazi Ahmet Muhtar Paşa ve Faikbey Caddesi üzerinde ağır ağır ilerleyen şehidin naaşı merkeze bağlı Cumhuriyet köyünde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious