Şehit babasından askerlik başvurusu

Şehit babasından askerlik başvurusu .16285
  • Giriş : 15.10.2007 / 19:11:00

Dilekçeyle askere gitmek istediğini belirten Hamit Küçükgöz, "Vatan borcu namus borcudur. Kalan 20 günü ben tamamlamak istiyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ın Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin hain pususunda şehit olan 13 askerden Piyade Er 22 yaşındaki Sıddık Küçükgöz'ün babası Hamit Açıkgöz ve annesi 55 yaşındaki Ferdan Küçükgöz, bugün oğullarının veraset ilamı ve devlet tarafından yapılacak yardımlar için

Uğurludağ İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerle birlikte İskilip Adliyesi'ne gitti. Hamit Küçükgöz, oradan da Askerlik Şubesi'ne giderek,

"Ben şehit Sıddık Küçükgöz'ün babasıyım. Benim şehidim görevini 20 gün eksik tamamladı. Geri kalan gününü babası olarak ben tamamlamak istiyorum" yazılı dilekçesini yetkililere verdi. Şehit babası olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Hamit Küçükgöz, "Evlat benim ama şehit Türkiye Cumhuriyeti'nin şehididir. Türkiye Cumhuriyeti'nin başı sağolsun.

O hainlerin emellerine ulaşamayacağını biliyorum. Türk ordusu büyük bir ordudur. Bu şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Benim çocuğum teszekeresine 20 gün vardı. Vatanına borçlu gitmesini istemedim. Çünkü vatan borcu namus borcudur" diye konuştu. Askerlik Şubesi yetkilileri ise şehit babasına, "Senin oğlun üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Çocuklarınız bu vatan uğruna şehit oldu" diyerek dilekçeyi acılı babaya geri verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious