Şehit babasından örnek davranış

Şehit babasından örnek davranış.14933
  • Giriş : 24.06.2009 / 18:58:00

Şehit Üstçavuş Ahmet Tündü'nün babası Bekir Tündü, oğlunu adını taşıyan İlköğretim Okuluna ek derslik yapılması için bağışta bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Akçalı köyünde yaşayan şehit babası Bekir Tündü, oğlunun adının verildiği Şehit Piyade Kıdemli Üstçavuş Ahmet Tündü İlköğretim Okulu'nda ek derslik yapılması için 20 bin TL bağışta bulundu.

Şehit babası Tündü, oğlu Bilal Tündü ve köy muhtarı Hanifi Settar ile Ziraat Bankası Türkoğlu Şubesine giderek, Türkoğlu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği hesabına 20 bin TL'yi yatırdı.

Bekir Tündü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunu Şırnak'ta terör saldırısında 16 Temmuz 2007'de şehit verdiğini belirterek, oğlunun adının köy okulunda yaşadığını söyledi.

Okulun dersliğinin yetersiz olduğunu belirten Tündü, şunları kaydetti:

''Hem ek derslikler yapılması hem de oğlumuzun hayrına bağışta bulunmak istedik. Devletimiz ve büyüklerimiz her zaman yanımızda oldu, her zaman acımızı paylaştı. Devletimiz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı.

Şehit oğlumun adını okula vererek bizi sevindirdiler ve şehidimin adını ölümsüzleştirdiler. Çok teşekkür ediyoruz. Biz de aile içinde düşündük, 'Oğlumuzun adının verildiği okul daha güzel olsun, çocuklarımız daha rahat ortamda eğitim görsün' dedik.

20 bin TL'yi kaymakamlık hesabına yatırdık. Okulumuzda acilen 2 dersliğin yapılmasını istiyoruz. İnşallah kaymakamlığımız yeni okul dönemine yetiştirir. Arsa bulunamazsa okul ile duvar duvara olan arsamı da bağışlamaya hazırım.''

Türkoğlu Kaymakamı Atila Kantay da şehit babasının yardımının örnek olması gerektiğini ifade ederek, 2 ek dersliği yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştireceklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*